آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۱ تیرماه ۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۸۶۴۰
بازدید : ۲۱۳
۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۱ تیرماه را ۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۴۵۱ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۵۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۰۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۱۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۴۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۳۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۷۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۲۷۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۳ هزار و ۳۵۸ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۱۳ هزار و ۹۴۱ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۰ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۵۷۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۹۶ هزار و ۶۲۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۷۸ هزار و ۸۷۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۶۱ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۹۲۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۱۶۶ در یک روز به تعداد ۶میلیون و ۳۷۴ هزار و ۷۰۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۳۴ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۸۳ نفر رسیده است. آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است)

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۴۵ هزار و ۷۸۲ نفر (۱۲۲ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۳ هزار و ۵۵۴ نفر (۱۵۵ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۴۲۸ نفر (۲۰ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۵۵۴ نفر (۳۸ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۲۲ نفر (هشت فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۶۶۵ نفر (۱۰ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۰ هزار و ۴۱۷ نفر (۱۲۷ فوتی)

۸. ایتالیا ۱۶۹ هزار و ۶۲ نفر (هفت فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۷۸۵ نفر (۱۰۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۱۷ نفر (۱۰۸ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۱ هزار و ۴۴۴ نفر (هقت فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه