واکسن‌نزده‌ها چقدر جریمه می‌شوند؟
جزئیات جریمه تردد کرونایی

واکسن‌نزده‌ها چقدر جریمه می‌شوند؟

افرادی که ۲ دز واکسن را دریافت نکرده باشند، در صورت تردد بین استانی کماکان جریمه می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۸۷۱۱
بازدید : ۲۷۸
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا می‌گوید: «بر اساس مصوبه قبلی ستاد ملی کرونا، صاحبان پلاک خودرو که دو دز واکسن کرونا دریافت نکرده باشند، اجازه تردد ندارند.»، اما واکسن‌نزده‌ها با تردد بین استانی چقدر جریمه می‌شوند؟

روند افزایشی مبتلایان به کرونا، بار دیگر هشدارآمیز شد. زیرسویه‌های جدید اومیکرون در حال گردش در کشور است. چهار شهر در حال حاضر در رنگبندی کرونایی قرمز است. همچنان جریمه تردد کرونایی برای واکسن‌نزده‌ها برقرار است. اما آیا میزان جریمه تغییری کرده است؟

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر چهار شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۴ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند. همچنین ۱۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

واکسن‌نزده‌ها با تردد بین استانی جریمه می‌شوند

عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا به تجارت‌نیوز می‌گوید: «مصوبه جدیدی درباره جریمه تردد کرونایی به ما ابلاغ نشده است. هر آنچه در مصوبه قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا بود، اجرایی می‌شود.»

جهانی ادامه داد: «بر اساس مصوبه قبلی، صاحبان پلاک خودرو که دو دز واکسن کرونا دریافت نکرده باشند، اجازه تردد ندارند.»

جریمه تردد کرونایی چقدر است؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا می‌گوید: «بر اساس مصوبه قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا، جریمه تردد در شهر‌های قرمز یک میلیون تومان و تردد در شهر‌های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است. هدف این است که مردم برای سلامتی خود اقدام به واکسیناسیون کنند.»

اما آیا ممکن است مصوبه جدید برای کسانی که دز سوم یا چهارم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند، اجرا شود؟ جهانی می‌گوید: «باید وزارت کشور و وزارت بهداشت در این مورد توضیح بدهند. اگر مصوبه جدیدی در ارتباط با کرونا به ما بدهند، آن را اجرایی می‌کنیم.»
کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور فراجا نیز روز سه‌شنبه در نشست خبری گفت: «افرادی که ۲ دز واکسن را دریافت نکرده باشند، در صورت تردد بین استانی کماکان جریمه می‌شوند.»

فوتی‌های کرونا به ۶۰ نفر در روز می‌رسد

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته هشت نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند. ضمن اینکه شمار بیماران جدید کرونایی به ۵۲۳۴ رسید.

این در حالی است که پیش از این حسین کرمانپور، رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا به تجارت‌نیوز گفت: «ما حالا در وضعیت آسیب‌زا هستیم. دی و بهمن سال گذشته در اوج واکسیناسیون کرونا بودیم. اگر پنج و شش ماه برای ظرفیت ایمنی‌زایی واکسن حساب کنیم حالا در مرحله سقوط ایمنی بدن ایرانیان در برابر کرونا قرار داریم.»

کرمانپور گفت که اگر برای واکسیناسیون دیر اقدام کنیم، ممکن است آسیب جدی ببینیم. اگر وضعیت اینگونه پیش بروند فوتی‌های کرونا به ۵۰ تا ۶۰ نفر در روز هم می‌رسد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه