آزار جنسی دانش آموزان به دست معلم ۵۵ ساله

آزار جنسی دانش آموزان به دست معلم ۵۵ ساله

مرد میانسالی که به بهانه برگزاری کلاس‌های تقویتی در پارکینگ منزل مسکونی اش، دختران خردسال را هدف آزار و اذیت قرار می‌داد با رای دادگاه کیفری ۲ فردوس به تحمل ۵ سال زندان (حداکثر مجازات قانونی) و ۲ سال تبعید محکوم شد.
کد خبر: ۱۰۸۸۴۸
بازدید : ۲۷۸
۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: خرداد گذشته و در پی اعلام شکایت خانواده‌های ۷ تن از دانش آموزان دختر، مبنی بر این که فرزندشان توسط معلمی هدف آزار و اذیت و بهره کشی جنسی قرار گرفته است، بلافاصله پرونده‌ای در این باره تشکیل شد و با طی روال قانونی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ مورد رسیدگی قرار گرفت.

قاضی علی موحدی راد افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی در مراجع انتظامی و دادسرا، مشخص شد که متهم ۵۵ ساله که هیچ سابقه محکومیت کیفری هم ندارد، با نشان دادن فیلم‌های مبتذل از طریق گوشی تلفن همراه به دختران خردسال و برخی رفتار‌های غیراخلاقی، اقدام به آزار و اذیت و بهره کشی جنسی از طریق در اختیار گرفتن کودکان خردسال می‌کرد.

محکومیت آموزگار بی اخلاق در خراسان جنوبی

مقام ارشد دستگاه قضایی استان خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده مذکور از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت دادگاه کیفری ۲ بر اساس استنادات قانونی و با وجود انکار‌های متهم در برخی از اتهامات وارد شده، وی را به دلیل در دسترس قرار دادن محتویات مستهجن برای اطفال و نوجوانان به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری، به اتهام آزار و اذیت به تحمل ۲ سال زندان و درباره بهره کشی جنسی از طریق در اختیار قرار گرفتن اطفال به تحمل ۵ سال زندان محکوم کرده است.

قاضی موحدی راد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر دادگاه متهم را از باب مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت اقامت در فردوس محکوم کرده است.

مقام ارشد دستگاه قضا در خراسان جنوبی اضافه کرد: در عین حال و با اعتراض برخی شاکیان به حکم صادر شده از سوی دادگاه، این پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شده است و بررسی‌ها و تحقیقات قانونی همچنان ادامه دارد تا همه زوایا و ابعاد این ماجرای تاسف بار مورد بررسی‌های قضایی قرار گیرد.

برگزاری کلاس‌های تقویتی در پارکینگ منزل مسکونی

حجت الاسلام والمسلمین علی موحدی راد تاکید کرد: این متهم ۲۹ سال سابقه فعالیت در آموزش و پرورش را داشته است، اما برگزاری کلاس‌های تقویتی آن هم در پارکینگ منزل مسکونی هیچ ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد. با وجود این، دستگاه قضایی با این گونه جرایم به شدت برخورد می‌کند.

وی در پایان به خانواده‌ها نیز توصیه کرد: حتما برای برگزاری کلاس‌های خصوصی و تقویتی به مکان‌های مورد اعتماد و تایید شده مراجعه کنند و قبل از هر چیز درباره مکان برگزاری یا فرد مربی تحقیق کنند تا خدای ناکرده چنین حوادثی برای دیگران تکرار نشود.

قاضی موحدی راد با تاکید بر این که فقط ۷ نفر از خانواده‌ها شکایت کرده اند، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با جدیت این پرونده را پیگیری خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد حقی تضییع شود.

منبع: رکنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه