قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز اول مردادماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۲۷ دلار و ۵۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۸۹۰۰
بازدید : ۲۰۵
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰

فرادید| حرکت طلا در مسیر صعودی موجب رشد قیمت این فلز گرانبها در ۲۴ ساعت گذشته شده است. امروز اول مردادماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۳.۸۷ درصد به ۱۷۲۷ دلار و ۵۹ سنت رسید.

طلا که در این روز‌ها برای مدت کوتاهی به زیر مرز ۱۷۰۰ دلاری در هر اونس سقوط کرده بود، در واکنش ابتدایی به انتشار آمار‌های جدید از اقتصاد آمریکا، روند صعودی پیدا کرد.

به گزارش فرادید؛ نرخ‌های بهره بالاتر بازده اوراق قرضه و هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد. طلا همچنان برای اولین افزایش هفتگی خود در ۶ ماه اخیر تعیین شده است که تا کنون ۰.۵ درصد افزایش داشته است.

دلار در برابر رقبای خود ۰.۳ درصد افزایش یافت و شمش به قیمت دلار را برای خریدارانی که سایر ارز‌ها دارند گرانتر کرد. طبق گفته تحلیلگران، سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی که توسط فدرال‌رزرو آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی اتخاذ می‌شود تقاضا برای طلا را پایین می‌آورد.

ادوارد میر، تحلیلگر ED&F Man Capital Markets گفت: طلا در روند نزولی قرار دارد و افزایش‌هایی که در حال وقوع هستند کوتاه‌مدت هستند، زیرا طلا به دلیل کاهش انتظارات تورمی تحت فشار قرار گرفته است.

درحالی‌که از طلا همواره به‌عنوان پشتوانه‌ای ایمن در برابر تورم یاد می‌شود، اما افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی هزینه نگهداری این فلز گران‌بها را بالا برده و هیچ سودی برای دارندگان آن ندارد.

قیمت طلا

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه