ماجرای سه جوانی که در سیل استهبان فداکاری کردند!

ماجرای سه جوانی که در سیل استهبان فداکاری کردند!

سه جوان فداکار با موتورسیکلت و یا پای پیاده در طول مسیر سیلاب و رودخانه رودبال به راه افتاده و فریادزنان مردم بی خبر را از وقوع سیلابی خطرناک با خبر و جان صد‌ها نفر را نجات دادند.
کد خبر: ۱۰۸۹۶۲
بازدید : ۲۸۲
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲

مهرورزی اهالی فارس نشان‌های برجسته‌ای در تاریخ ایران زمین به جا گذاشته که جلوه‌های فراوانی از آن در سیل ۵ و ۶ فروردین ۱۳۹۸ دروازه قرآن شیراز و شهرک سعدی به تصویر کشیده شد و اکنون در سیل استهبان نیز جوانان فداکاری بدون ساماندهی و مدیریت قبلی پا به میدان خطرناک گذاشتند و توانستند از بروز فاجعه‌ای بزرگترجلوگیری کنند.

تعطیلات آخر هفته گذشته شهروندان مناطق شرقی فارس و شهرستان استهبان بی خبر از هرجا خود را به آغوش طبیعت سپرده و در داغی آخرین روز تیرماه ۱۴۰۱ در کنار رودخانه رودبال حضور یافته بودند تا گرمای جانسوز تابستان را از تن بزدایند.

به یکباره سیل به راه افتاد و هزاران نفر از شهروندانی که در روز تعطیل برای فرار از گرما به دامان طبیعت و رودخانه رودبال پناه آورده بودند را غافلگیر کرد.

اما سیلی این سیل نیز مانند سیلاب‌های گذشته نتوانست حتی اندکی از فرهنگ مهرورزی و مهمان نوازی شیرازی‌ها بکاهد یا آن را کمرنگ کند.

سه جوان فداکار به نام حمیدرضا فاطمی‌نیا، رضا علیپور و نادر امید که بسیاری در این روز‌ها در شبکه‌های مجازی به آن‌ها بزرگ مرد می‌گویند با موتورسیکلت و یا پای پیاده در طول مسیر سیلاب و رودخانه رودبال به راه افتاده و فریادزنان مردم بی خبر را از وقوع سیلابی خطرناک با خبر و جان صد‌ها نفر را نجات دادند.

فرماندار شهرستان استهبان در این باره گفت: که این سه جوان که یکی از آن‌ها کارگر واحد تولیدی پرورش ماهی در بالادست رودخانه رودبال بوده و به همین دلیل به موقع از صدا‌ها متوجه به راه افتادن سیلاب می‌شود.

به گفته یوسف کارگر این فرد با ۲ نفر دیگر از جوانان بومی منطقه تصمیم می‌گیرند که جداگانه هرکدام به سمتی از بستر رودخانه رفته و مردم بی خبر را از بروز سیلاب باخبر کنند. او می‌گوید که اقدام این سه جوان باعث نجات جان صد‌ها نفر از افرادی شد که در بستر رودخانه مشغول گذران اوقات فراغت بوده اند.

به گفته فرماندار شهرستان استهبان اسامی این سه جوان فداکار رضا علیپور، حمیدرضا فاطمی‌نیا و نادر امید است.

تلاش برای یافتن دختربچه مفقود شده ادامه دارد

کارگر در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۲۱ نفر در سیل شرق فارس جان خود را از دست داده‌اند، گفت: هنوز جنازه دختربچه یک ساله پیدا نشده‌است که تلاش برای پیدا کردن او ادامه دارد.

وی مهرورزی و فداکاری را از ویژگی‌های بارز مردم استان فارس دانست و افزود: قطعا از تلاش و فداکاری این سه جوان بعد از گذر از شرایط مدیریت بحران سیل، تقدیر خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه