قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۴

قیمت بیت کوین امروز ۴ مردادماه با ۵.۲۸ درصد کاهش نرخ به ۲۱,۰۸۰ دلار معادل ۶۹۱,۵۵۰,۴۸۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۸۹۹۷
بازدید : ۴۲۷
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۸

فرادید| بیت کوین بار دیگر به کانال ۲۱ هزار دلار بازگشت. امروز ۴ مردادماه قیمت بیت کوین با کاهش ۵.۲۸ درصد به ۲۱,۰۸۰ دلار معادل ۶۹۱,۵۵۰,۴۸۰ تومان رسید.

بیت کوین دیروز در شرایطی سقوط کرد که شاخص نوسانات بورس اوراق بهادار شیکاگو (VIX)، معیاری که به عنوان ترس سنج وال استریت شناخته می‌شود، نشان داد که سرمایه‌گذاران برای افزایش نرخ از سوی فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه نگران نیستند.

به گزارش فرادید؛ چهارشنبه گذشته، بیت کوین به بالای ۲۴,۰۰۰ دلار رسید تا بالاترین قیمت خود را در بیش از یک ماه گذشته نشان دهد.

این ارز دیجیتال در یک روز بیش از ۲۰۰۰ دلار از دست داد، زیرا مشخص شد که تسلا بیشتر دارایی‌های بیت کوین خود را در سه ماهه دوم سال فروخته است. در ابتدا، بیت کوین کمی بهبود یافت و به قیمت ۲۳,۰۰۰ دلار در آخر هفته وارد شد و سپس بعد از دو روز قیمت برگشت.

با این حال، خرس‌ها (فروشندگان) چند ساعت بعد دوباره کنترل بازار را به دست گرفتند و بیت کوین کاهش یافت. در نتیجه، این ارز دیجیتال بیش از ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۶ روزه زیر ۲۲,۰۰۰ دلار رسید. در حال حاضر، بیت کوین هنوز در این منطقه با مشکل مواجه است و ارزش بازار آن به ۴۲۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

هر دو باری که نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده افزایش یافت، احساسات این بازار تضعیف شد. گزارشات درآمد ضعیف می‌تواند سهام فناوری را تحت فشار قرار دهد و با توجه به همبستگی آن‌ها با بیت کوین، این رمزارز نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

با این حال، برخی از پیش‌بینی‌کنندگان همچنان معتقدند که شدیدترین فروش بیت کوین پس از سقوط ۵۳ درصدی آن، به پایان رسیده است.

آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت وام دهی رمزارزی Nexo، عنوان کرد: اگر سرمایه‌گذاران رمزارزی بتوانند نوسانات احتمالی ناشی از نشست فدرال‌رزرو در هفته جاری هضم کنند، افزایش روز چهارشنبه به سمت سطح ۲۴,۰۰۰ دلاری ادامه می‌یابد و دیگر این روند صعودی، زودگذر نخواهد بود. 

ترنچف همچنین سطح ۳۰,۰۰۰ دلاری را مطرح کرد و افزود بیت کوین می‌تواند پیش از مواجهه با تعدادی از سطوح مقاومتی به آن برسد.

گفتنی است اگر بیت‌کوین به سقوط بیشتر ادامه دهد، بازه ۲۱هزار و ۶۰۰ تا ۲۱هزار و ۳۹۰ دلار، حمایت پیش‌روی بیت‌کوین است. به نظر می‌رسد در روز‌های آینده شرایط برای گاو‌ها کمی سخت‌تر از روز‌های قبل باشد. با مقایسه قدرت کندل‌های ۴ ساعته، می‌توان تفسیر نمود که کندل‌های نزولی بیت‌کوین از قدرت و شدت بیشتری برخوردارند در مقایسه با کندل‌های صعودی بیت‌کوین.

قیمت بیت کوین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه