قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

قیمت بیت کوین امروز ۵ مردادماه با ۰.۶۳ درصد افزایش نرخ به ۲۱,۲۱۱ دلار معادل ۶۹۳,۳۸۷,۵۹۰ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۹۰۲۹
بازدید : ۲۶۳
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵

فرادید| بیت کوین همچنان در کانال ۲۱ هزار دلار بدون نوسانات شدید قیمتی قراردارد. امروز ۵ مردادماه قیمت بیت کوین با افزایش ناچیز ۰.۶۳ درصد به ۲۱,۲۱۱ دلار معادل ۶۹۳,۳۸۷,۵۹۰ تومان رسید.

بیت کوین (BTC) صبح دیروز با کاهش ۵ درصدی در بازار‌های جهانی معامله شد. در حالی که سرمایه گذاران گزارش‌های سود اخیر را تجزیه و تحلیل کردند و منتظر نتایج شرکت‌های فناوری بودند، معاملات آتی سهام ایالات متحده کاهش یافت.

به گزارش فرادید؛ بیت کوین امروز یک حمایت معتبر را شکسته و هم اکنون چند صد دلار پایین‌تر از آن در حال معامله است. چنانچه قیمت نتواند دوباره به بالای حمایت ۲۱,۵۰۰ دلاری برگردد احتمال اینکه تا چند روز آینده بازار به همین صورت منفی بماند کم نیست.

بیت کوین در پنج روز از شش روز گذشته از نظر حجمی که با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) مطابقت دارد، کاهش یافته است. حرکت ملایم به دنبال افت اخیر، به معنای سیو سود توسط معامله گران در سطح ۲۳,۰۰۰ دلار است.

فعالیت‌های آنچین اخیر نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین ارسال شده به صرافی‌ها افزایش یافته است. سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که ورودی خالص به صرافی‌ها (تصویر زیر)، شاخصی است که واریز‌های خالص در صرافی‌ها را ردیابی می‌کند و رقم فعلی را با میانگین واریز‌های خالص طی هفت روز گذشته مقایسه می‌کند.

افزایش در واریز‌های خالص اغلب به این صورت تعبیر می‌شود که معامله‌گران، بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال می‌کنند. ما گمان می‌کنیم که به دنبال افزایش ۱۴ درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته، معامله گران شروع به سیو سود کردند و بیت کوین را به صرافی‌ها فرستادند تا در نهایت فروخته شوند.

با بررسی شاخص‌های سنتیمنت بازار و حجم معاملات چند روز اخیر، دیدگاه‌های متفاوتی را نسبت به بیت‌کوین و آینده آن منتشر می‌شود. اما در بین این دیدگاه‌ها، برخی از تحلیلگران بر این باورند که این ریزش بیت‌کوین به نوعی برای بازار لازم بود.

آن‌ها حتی پیش‌بینی می‌کنند که در روز‌های آینده بیت‌کوین سطوح حمایت پایین‌تر خود را نیز تست کند؛ اما در ادامه انتظار دارند این سقوط بیت‌کوین در سطوح پایین‌تر با حمایت بازار مواجه شود و دوباره روند صعودی قبل خود بازگردد.

در حال حاضر نزدیک‌ترین حمایت بیت‌کوین سطح ۲۰هزار و ۵۰۰دلار و پس از آن سطح ۲۰هزار دلار قرار است؛ که احتمال می‌رود قیمت این سطح را نیز تست کند. در مقابل نیز سطح ۲۱هزار و ۵۰۰دلار مقاومت اصلی پیش‌روی بیت‌کوین برای رسیدن آن به بالای ۲۲هزار دلار می‌باشد.

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی را بالاتر از سطح ۲۱,۶۵۰ دلار شروع کند، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. حمایت فوری در نزولی نزدیک به سطح ۲۱,۰۰۰ دلار است. حمایت اصلی بعدی اکنون نزدیک به سطح ۲۰۵۰۰ دلار است. یک شکست واضح و بسته شدن به زیر منطقه حمایتی ۲۰,۵۰۰ دلار ممکن است در کوتاه مدت قیمت را به ۲۰,۰۰۰ دلار برساند.

قیمت بیت کوین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه