آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۵ مردادماه را ۳۷ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۰۶۰
بازدید : ۱۸۰
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱

فرادید| براساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۵ مردادماه ۳۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۷۹۵ نفر رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۰۵۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۴۴۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴۸۹ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۷۵ هزار و ۹۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۱۰۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۲۸۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۹۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۶۲ هزار و ۵۲۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۲ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۹۹ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته نیز ۱۰۶ هزار و ۹۲۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۶۶ هزار و ۶۸۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۷۶ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۹۰۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۹۵۸ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۰۹ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۴۶ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۴۴۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۵۲ هزار و ۹۳۵ نفر (۳۰۱ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۶ هزار و ۵۶۳ نفر (۳۵۰ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۱۶۷ نفر (۵۷ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۲۳۶ نفر (۴۷ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۸۷۹ نفر (۲۰ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۱۱۲ نفر (۴۱ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۲ هزار و ۷۲۷ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۰ هزار و ۲۳۲ نفر (۲۵۳ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۹۲۹ نفر (۱۳ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۶۷۹ نفر (۱۱۹ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۷۵۸ نفر (۳۷ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه