قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۸

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۸

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۸ مردادماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۶۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۹۱۰۴
بازدید : ۱۱۶
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶

فرادید| سیر صعودی طلا ادامه دارد، اما این فلز گرانبها هنوز موفق به فتح کانال ۱۸۰۰ دلار نشده است. امروز ۸ مردادماه قیمت هر اونس طلای جهاین در بازار با افزایش ۵.۲۱ درصد به ۱۷۶۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دلار آمریکا در معاملات پرتلاطم دیرز از کف قیمتی سه هفته اخیر خود بازگشت، زیرا داده‌های اقتصادی آمریکا حاکی از تورم بیشتر و نرخ‌های بهره بالاتر بود. دلار آخرین بار حدود ۰.۲ درصد در برابر سبدی از همتایان اصلی خود کاهش یافت -، اما همچنان برای دومین ماه در مسیر رشد خود قرار دارد.

به گزارش فرادید؛ سرمایه گذاران در روز‌های اخیر به پناهگاه سنتی بازار‌ها یعنی طلا هجوم برده‌اند. اقتصاد ایالات‌متحده به طور غیرمنتظره‌ای در سه ماهه دوم منقبض شد و خطرات رکود اقتصادی را افزایش داد که جذابیت پناهگاه امن طلا را افزایش داد و به افزایش بیش از یک درصدی قیمت طلا در روز پنجشنبه کمک کرد.

طلا در مسیر بهترین هفته خود از اواسط ماه می‌قرار دارد و قیمت تا کنون ۱.۶ درصد افزایش یافته است. با این حال، بعید است که شمش از چهارمین کاهش ماهانه متوالی جلوگیری کند که بدترین روند زیان آن از نوامبر ۲۰۲۰ است.

به نظر می‌رسد این افزایش قیمت تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و سیاست‌های اخیر فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره باشد.

دلار علیرغم برخی نوسانات روزانه، بیشتر ماه جولای را در حوالی بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته سپری کرده است و تقاضا برای طلا با قیمت دلار را در میان دیگر دارندگان ارز تحت فشار قرار داده است.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه برای دومین جلسه متوالی، نرخ بهره را سه چهارم درصد افزایش داد، زیرا تلاش می‌کند با تورم فزاینده مبارزه کند. نرخ‌های بالاتر و بازده اوراق، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.

قیمت طلا

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه