آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۰۸

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۸ مردادماه را ۴۶ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۱۲۹
بازدید : ۱۹۱
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۸ مردادماه ۴۶ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۵۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۰۷۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۲۹۹ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۷۹ هزار و ۲۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۱۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۲۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. بنابر اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۲۲۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۷۰ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۴۶ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۱۳۸ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۲۳ هزار و ۹۰۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۴۶ هزار و ۶۹۳ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۷۹ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۱۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد دو هزار و ۲۰۶ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۱۴ هزار و ۸۵۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۴۹ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۲۳۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۴ هزار و ۴۳۲ نفر (۲۷۰ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۸ هزار و ۱۴۷ نفر (۲۷۶ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۲۵۸ نفر (۴۷ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۳۱۳ نفر (۴۱ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۷ هزار و ۴۱۲ نفر (۱۵۱ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۱۵۴ نفر (۳۴ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۳ هزار و ۹۵۳ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۱ هزار و ۶۳۸ نفر (۱۹۹ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۹۵۷ نفر (۱۷ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۱ هزار و ۸۹۴ نفر (۱۱۲ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۸۹۱ نفر (۴۶ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه