شیراز غرق در آب

شیراز غرق در آب

بارندگی‌ها از ساعت ۶ عصر در شمال غرب شیراز در بلوار آفرینش، شهرک گلستان و شهرک بزن آغاز شد و شدت بارندگی به طوری است که آبگرفتگی معابر را داریم.
کد خبر: ۱۰۹۱۴۰
بازدید : ۲۶۲
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲

بارندگی عصرگاهی دیروز در شیراز بسیاری از معابر این کلانشهر ازجمله شهرک گلستان، صدرا، صنایع، رحمت و حسینی الهاشمی را در آب غوطه ور کرد.

بسیاری از شهروندان این کلانشهر در حال حاضر در ترافیک ماندند که همین وضعیت روند امدادرسانی دستگاه‌های خدمات رسان را با کندی مواجه کرد.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز و معاون محیط زیست و خدمات شهری از شهروندان خواست تا در منازل خود بمانند و از تردد به بیرون به جد خودداری کنند.

غلامرضا غلامی شامگاه شنبه در ارتباط مجازی با خبرنگاران، گفت: بارندگی‌ها از ساعت ۶ عصر در شمال غرب شیراز در بلوار آفرینش، شهرک گلستان و شهرک بزن آغاز شد و شدت بارندگی به طوری است که آبگرفتگی معابر را داریم.

او گفت: همکاران در مجموعه خدمات شهرداری شیراز در صحنه حضور دارند و در حال تخلیه آبگرفتگی معابر هستند البته شدت بارندگی به گونه‌ای است تا چند دقیقه دیگر سیلاب رودخانه خشک به جریان دربیاید.

غلامی گفت: علی‌رغم مسدود بودن کنار گذررودخانه خشک، شهروندان این مسیر را برای تردد باز کردند لذا خواهشمندیم ابتکار عمل را از دست همکاران شهرداری نگیرید چرا که این نوع سیلاب اصلا قابل پیش بینی نیست که چه حادثه و رویدادی را به تصویر میکشد.

این مقام مسئول در شهرداری شیراز گفت: در حال حاضر در روستای محمود آباد سروستان شاهد طغیان سیلاب هستیم و از شهرداری شیراز برای امدادرسانی، لودرو اتوبوس اعزام شده است و برای تخلیه منازل مردم نیز کامیون ارسال شده است.

غلامی از شهروندان خواست تا در منازل خود بمانند و از تردد به بیرون به جد خودداری کنند و از ایستادن در کنار پل‌ها و ارتفاعات برای تماشای سیلاب پرهیز کنند و محل را ترک و به جای امن منتقل شوند.

او ضمن آمادگی مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز گفت: وزش باد نسبت به شب گذشته شدت بیشتری پیدا کرده است خصوصا در خیابان قصرالدشت شیراز و مناطقی که درختان بلند قامت است شهروندان سعی کنند خودرو خود را به پارکینگ انتقال دهند.

برچسب ها: سیلاب شیراز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه