قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۱ مردادماه با ۱.۸۲ درصد کاهش نرخ به ۲۳,۰۲۸ دلار معادل ۷۴۳,۴۴۷,۴۶۶ تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۹۲۱۸
بازدید : ۱۸۴
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۴

فرادید| بیت کوین همچنان در کانال ۲۳ هزار دلار مقاومت می‌کند. امروز ۱۱ مردادماه قیمت بیت کوین با کاهش ۱.۸۲ درصد به ۲۳,۰۲۸ دلار معادل ۷۴۳,۴۴۷,۴۶۶ تومان رسید.

چند روز گذشته برای بیت کوین روز‌های بسیار خوبی بود، به ویژه پس از آن که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد و رئیس جمهور بایدن، علی رغم گزارش عملکرد منفی شاخص تولید ناخالص داخلی برای دومین ماه متوالی مدعی شد اقتصاد آمریکا در وضعیت رکورد قرار ندارد.

به گزارش فرادید؛ تحولات اخیر این دارایی را به سمت سطوح بالاتر سوق داد و باعث شد قیمت آن در عرض چند روز از زیر ۲۱,۰۰۰ دلار به بیش از ۲۴,۵۰۰ دلار برسد و بالاترین سطح آن در بیش از یک ماه گذشته را به ثبت رساند.

هرچند بیت کوین نتوانست این منطقه را حفظ کند و کمی بعد به زیر ۲۴,۰۰۰ دلار بازگشت و به جز پامپ و دامپ کوتاهی که قیمت را به ۲۴,۲۰۰ دلار رساند و دوباره به ۲۳,۴۰۰ دلار بازگرداند، روز‌های آخر هفته را عمدتاً در همین ناحیه گذراند.

بنابراین، بیت کوین کندل ماه جولای (تیر و مرداد) را با افزایش ۱۷ درصدی بست و به این ترتیب بهترین عملکرد ماهیانه خود از اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) تاکنون را پشت سر گذاشت. در حال حاضر، بیت کوین هنوز کمی بالاتر از تراز ۲۳,۰۰۰ دلار ایستاده و ارزش بازار آن تا مرز ۴۵۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

اخیرا گلسنود به عنوان یکی از مراجع آماری بازار ارز‌های دیجیتال گزارش داده که موجودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال به شدت در حال کاهش است. سابقه تاریخی نشان می‌دهد هر زمان که چنین اتفاقی رخ می‌دهد، قیمت مستعد رشد می‌شود و با توجه به فاصله گرفتن بیت کوین از قیمت‌های پایینی که اخیرا دیده، این امید به وجود آمده که قیمت به رشد خود ادامه خواهد داد.

در حال حاضر مقاومت اصلی پیش‌روی بیت‌کوین، سطح ۲۳هزار و ۴۰۰دلار است. در صورت صعود بیت‌کوین در آینده و عبور از مقاومت مذکور، سطح ۲۴هزار دلار مقاومت سخت بعدی است. اما، در صورت بازگشت بیت‌کوین به سطح ۲۲هزار و ۵۰۰دلار، احتمال سقوط قیمت و رسیدن آن به سطح ۲۲هزار دلار وجود خواهد داشت.

گفتنی است سطح حمایتی بعد از ۲۲هزار دلار، سطح ۲۱هزار و ۵۰۰دلار است. انتظار می‌رود بیت‌کوین در روز‌های آینده با برخورد به هرکدام از سطوح نسبت به آن‌ها واکنشی داشته باشد.

قیمت بیت کوین

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه