تصاویر/ سلفی‌هایی از نابغه گمشده عکاسی
ویویان مایر هنرمندی که پس از مرگ شناخته شد

تصاویر/ سلفی‌هایی از نابغه گمشده عکاسی

"ویویان مایر" نابغه عکاسی خیابانی یکی از معدود هنرمندانی بود که دو سال پس از مرگش در تنهایی و بی کسی در خانه سالمندان به شهرتی عالم گیر رسید؛ شهرتی که باعث شد میلیون ها نفر در سراسر جهان عکس های او را به اشتراک بگذارند، گالری های در نقاط مختلف امریکا و اروپا آثار او را ه نمایش بگذارند و منتقدان از او با نام "گمشده تاریخ عکاسی" یاد کنند.
کد خبر: ۱۰۹۲۳
بازدید : ۸۵۸۵
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷

فرادید| "ویویان مایر" نابغه عکاسی خیابانی یکی از معدود هنرمندانی بود که دو سال پس از مرگش در تنهایی و بی کسی در خانه سالمندان به شهرتی عالم گیر رسید؛ شهرتی که باعث شد میلیون ها نفر در سراسر جهان عکس های او را به اشتراک بگذارند، گالری هایی در نقاط مختلف امریکا و اروپا آثار او را به نمایش بگذارند و منتقدان از او با نام "گمشده تاریخ عکاسی" یاد کنند.

 
به گزارش مجله تاریخ فرادید، ویویان مایر هنرمند و عکاس و البته پرستار بچه متولد فرانسه بود که در شیکاگو به سر می برد و از سال 1950 تا 1970 با دوربینش در کوچه و خیابان گشت می زد و عکاسی می کرد. هیچ کس تا زمانی که او زنده بود عکسی از او ندید و استعداد و نبوغش را کشف نکرد تا اینکه در سال 2009 در تنهایی و بی کسی در یک خانه سالمندان از دنیا رفت.
 
در همان سال و در روزهایی که مایر در بیمارستان با مرگ دسته و پنجه نرم می کرد عكاسي با نام "جان مالوف" هزاران نگاتيو از عكسهاي او را به طور اتفاقی در یک حراجی خرید و بدون آنکه بداند گنجینه ای با ارزش را تصاحب کرده آن را به خانه برد؛ این نقطه آغاز شهرت مایر بود.
 
مالوف چندی بعد با ظاهر کردن نگاتیوها به ارزش مجموعه پی برد و به جستجوی عکاس آنها پرداخت. وی با استفاده از سرنخ هایی که از آگهی ترحیم مایر در روزنامه پیدا کرد به سراغ خانواده هایی که مایر برایشان کار می کرده رفت و اطلاعات خود را درباره عکاس نابغه تکمیل کرد. انتشار تعدادی از عکس های مایر در وب سایت "فلیکر" توجهات را به او جلب کرد. مالوف چندی بعد وب سایتی راه اندازی کرد و عکس های مایر را در آن به نمایش گذاشت؛ همزمان نیز چند نمایشگاه از آثار او برگزار و کتابی نیز درباره آثارش منتشر کرد. ویویان مایر که در همه عمرش در گمنامی و تنهایی زندگی کرده بود پس از 2 سال از مرگش به شهرتی در جهان رسید که منتقدان لقب "گمشده تاریخ عکاسی" و بزرگترین عکاسان خیابانی امریکا را به او نسبت دادند. آنچه در زیر می بینید عکس هایی است که مایر در خیابان های شیکاگو از خودش گرفته است.
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
 
مایر
برچسب ها: مایر نابغه عکاسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه