آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۳

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۳

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۳ مردادماه را ۸۱ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۳۰۴
بازدید : ۲۴۳
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۳ مردادماه ۸۱ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۲۹۰ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷۴۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۲۶۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۳۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۳۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۲۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۶۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۴۳۳ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۷۸۳ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۲۸۴ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۹ هزار و ۱۱۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر نیز ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۱۵ هزار و ۱۹۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۸۵ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۳۳۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۲۳۲۴ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۲۷ هزار و ۶۵۹ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۵۵ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۷ هزار و ۲۳۹ نفر (۴۳۱ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۹ هزار و ۳۳۶ نفر (۲۷۴ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۵۳۰ نفر (۵۳ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۵۶۰ نفر (۴۳ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۷ هزار و ۸۸۳ نفر (۱۳۳ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۴۳۱ نفر (۲۴ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۵ هزار و ۵۲ نفر (۱۵۷ فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۲ هزار و ۵۶۸ نفر (۱۷۱ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۴۶ نفر (۱۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۳۷۰ نفر (۹۰ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۴ هزار و ۵۵۲ نفر (۱۹۲ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۲۰۹ نفر (۸۱ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه