هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

هواشناسی ایران امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۶

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۶ مردادماه در اغلب استان‌های کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۰۹۳۵۸
بازدید : ۱۹۶
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز یکشنبه ۱۶ مردادماه در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، شرق لرستان، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نوار شرقی خوزستان و شمال غرب فارس افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه شدت بارش در این روز برای استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان انتظار می‌رود. دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی، رگبار موقت گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی، چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و همچنین شمال فارس ابرناکی و رگبار پراکنده ادامه خواهدداشت.

در سه روز آینده طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر‌های همرفتی و رگبار موقت، گاهی رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان دور از انتطار نیست.

طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور، به‌ویژه منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که در این مدت خیزش گرد و خاک بر روی کشور‌های همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.

همچنین طی روز‌های سه‌شنبه تا پنج‌شنبه با افزایش سرعت باد در نواحی شرقی کشور برای این ناحیه رخداد توفان شن و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین در پنج روز آینده شرق دریای عمان و از بعدازظهر سه‌شنبه تا پنج‌شنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه آسمان قسمتی ابری گاهی نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه