آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۷

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۷

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۷ مردادماه را ۵۴ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۳۸۴
بازدید : ۲۵۴
۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۷ مردادماه ۵۴ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۵۱۵ نفر رسید.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۱۷ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۳۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۸۵۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۸۰۱ نفر رسید که خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۸۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۴۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۷۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۷۴۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۶۵۹ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۲۷۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۶۸۱ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۴۳۸۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۵۶ هزار و ۳۳۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۸۹ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۷۸۰ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۴۳۶ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۶۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۲۸۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۸ هزار و ۷۳۸ نفر (۱۲ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۰ هزار و ۵۱ نفر (۳۹ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۶۴۹ نفر (بدون فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۷۴۱ نفر (۴۴ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۳۰۶ نفر (۸۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۵۴۶ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۵ هزار و ۵۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۳ هزار و ۱۳۶ نفر (۷۴ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۹۵ نفر (۱۳ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۵۳۷ نفر (بدون فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۴ هزار و ۸۵۸ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر (۵۴ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه