آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ مردادماه ۴۹ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۴۱۹
بازدید : ۲۰۰
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ مردادماه را ۴۹ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۳۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۶۹۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۱۴۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۴۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۹۸۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۶۴ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۴۷۷ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند؛ بنابراین مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۵۲۳ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز ۴ هزار و ۸۴۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۱۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۷۵ هزار و ۲۷ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۹۰ میلیون و هفت هزار و ۹۷۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۴۴۶ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۳۸ هزار و ۴۳۸ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۶۱ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۸۱۱ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۵۹ هزار و ۲۱۰ نفر (۱۳۴ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۰ هزار و ۲۳۹ نفر (۱۸۸ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۷۷۲ نفر (۴۲ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۷۸۶ نفر (۴۵ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۳۲۰ نفر (۱۴ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۵۴۶ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۵ هزار و ۵۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۳ هزار و ۲۴۹ نفر (۱۱۳ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۱۱۳ نفر (۱۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۷۱۱ نفر (۱۰۹ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۵ هزار و ۲۸ نفر (۱۷۰ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۵۱۵ نفر (۴۹ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه