آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۰

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ مردادماه را ۸۴ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۴۷۸
بازدید : ۵۰۸
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۰ مردادماه ۸۴ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۲ هزار و ۷۳۸ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۰ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷۳۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۳۴۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۱۷۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۲۷۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۴۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۶۲۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۷۱۲ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۸۰۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۱۲۷ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۶۴۴ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۶ هزار و ۹۵۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۱۳۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۴۵ هزار و ۴۴۴ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۹۲ میلیون و ۶۶ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۲۴۰۰ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۴۵ هزار و ۷۹۵ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۶۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۳۴ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۶۰ هزار و ۷۵۵ نفر (۴۲۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۰ هزار و ۸۵۲ نفر (۲۵۴ فوتی)

۳. هند ۵۲۶ هزار و ۸۷۹ نفر (۵۳ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۲ هزار و ۹۰۲ نفر (۵۶ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۴۳۷ نفر (۹۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۵۴۶ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۶ هزار و ۸۷ نفر (۱۴۸ فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۳ هزار و ۵۷۱ نفر (۱۴۵ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۱۴۹ نفر (۱۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۲ هزار و ۹۱۰ نفر (۸۸ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۵ هزار و ۳۹۴ نفر (۱۵۳ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۶۵۴ نفر (۸۴ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه