قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۲ مردادماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۰۳ دلار و ۶۴ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۹۴۹۰
بازدید : ۱۶۶
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶

فرادید| طلا بالاخره وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد و همچنان در مسیر صعودی حرکت می‌کند. امروز ۲۲ مردادماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۲.۴۰ درصد به ۱۸۰۳ دلار و ۶۴ سنت رسید.

در آخرین روز هفته معاملات آتی طلا در کامکس نیویورک و قیمت نقدی شمش به منطقه ۱۸۰۰ دلار بازگشتند و برای چهارمین هفته متوالی به پایان رسیدند.

به گزارش فرادید؛ کریگ ارلام، تحلیلگر آنلاین پلت فرم معاملاتی OANDA تاکید کرد: «این یک آزمایش جالب برای طلا خواهد بود، زیرا ۱۸۰۰ دلار می‌تواند نقطه چرخش جالبی را از منظر فنی نشان دهد.»

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی در DailyFX می‌گوید: اساسا طلا در اینجا با عوامل متضادی مواجه است. از یک طرف، دلار آمریکا ضعیف‌تر استاما طرف دیگر معادله البته افزایش بازده است. دلار برای سومین کاهش هفتگی خود در چهار هفته گذشته تعیین شد که باعث کاهش قیمت طلا برای سایر دارندگان ارز شد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در این باره می‌گوید: در حالی که داده‌های تورم ایالات‌متحده در حال حاضر پشت سر ما قرار دارد، تقریبا مانند آرامش پس از طوفان است و این باعث شده است که پس از یک دوره نوسانات چند روز پیش، محدوده‌های ارز‌ها و کالا‌ها محدود شود.

مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو گفت که در حالی که افزایش نیم درصدی نرخ بهره در ماه سپتامبر معقول است، اما احتمال افزایش بیشتر برای مبارزه با تورم بسیار بالا وجود دارد.

طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره ایالات‌متحده بسیار حساس است، زیرا این امر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را افزایش می‌دهد. با افزایش هزینه فرصت بر طلا، بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌متحده نزدیک به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته بود.

قیمت طلا

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه