کیا ری (Ray)؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری کره‌ای

کیا ری (Ray)؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری کره‌ای

ری (Ray) را شاید بتوان ترکیبی از پیکانتو آشنای بازار ایران و سول دیگر محصول جعبه‌ای خودروساز کره‌ای دانست.
کد خبر: ۱۰۹۵۲۲
بازدید : ۴۴۲
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱

ری (Ray) یکی از محصولات کوچک کیا در بازار کره جنوبی است که برابر با ۳۵۹۵ میلیمتر در طول، ۱۵۹۵ میلیمتر در عرض و ۱۷۰۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.

این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و در سال ۲۰۱۷ یک فیس لیفت مهم را دریافت کرد. اکنون نیز فیس لیفت جدید خود را به نمایش گذاشته و البته همچنان در نسل اول قرار دارد.

Ray را شاید بتوان ترکیبی از پیکانتو آشنای بازار ایران و سول دیگر محصول جعبه‌ای خودروساز کره‌ای دانست. در بازار چین هم محصولات بسیاری در این ابعاد و سایز تولید می‌شود که اکثر آن‌ها را در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم پس ری از منظر ظاهری چیز عجیب و تازه‌ای نیست، اما کیفیت بالای تولید را حتی از همین تصاویر نیز می‌توان کاملا احساس و درک کرد.

کیا ری (Ray)

فضای کابین در مقایسه با مدل قبلی تفاوت چندانی ندارد. اینجا مهمترین تغییر به استفاده از نمایشگر دیجیتال رنگی ۴.۲ اینچی میان نشانگر سنتی امپر مربوط می‌شود.

اطلاعات پیشرانه هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. اما کارشناسان انتظار دارند این محصول در ۲ تریم آی سی ایی و الکتریکی وارد بازار شود. نمونه آی سی ایی کنونی از تپنده ۱ لیتری در هماهنگی با جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند.

در نمونه الکتریکی نیز تک موتور ۶۷ اسب بخاری انرژی خود را از باتری ۱۶.۴ کیلووات ساعت تامین می‌کند که بر حرکتی ۱۳۸ کیلومتر با یک بار شارژ کامل را در دسترس قرار می‌دهد. پیش بینی قیمت این خودرو نیز با توجه به مدل‌های فعلی انجام شده که از حدود ۱۰۳۹۸ دلار آغاز می‌شود.

کیا ری (Ray)

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه