آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۴ مردادماه ۷۱ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۵۹۷
بازدید : ۲۱۱
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۴ مردادماه ۷۱ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۱۵ نفر رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷۳۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۲۵۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۲۱ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۸۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۴۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۸۵۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۶۱۷ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۴۴۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

به این ترتیب مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۹۱۳ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۱ هزار و ۱۵۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۷۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۰۹ هزار و ۱۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۹۵ میلیون و ۹۶ هزار و ۶۳۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰۲۰ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۵۴ هزار و ۵۰۵ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۶۸ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۹۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۶۲ هزار و ۳۴۳ نفر (۱۰ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۱ هزار و ۵۵۰ نفر (۷۰ فوتی)

۳. هند ۵۲۷ هزار و ۶۹ نفر (۳۲ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۳ هزار و ۱۲۵ نفر (۵۴ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۷۲۴ نفر (۵۶ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۹۵۶ نفر (۲۲ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۶ هزار و ۸۷ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۴ هزار و ۶۰ نفر (۷۸ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۲۲۶ نفر (۱۸ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۳ هزار و ۶۴ نفر (بدون فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۵ هزار و ۶۹۸ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۲ هزار و ۹۴۴ نفر (۷۱ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه