آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۶ مردادماه را ۶۷ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۶۵۲
بازدید : ۳۹۱
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۶ مردادماه ۶۷ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۴۸۲۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۹۹۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۳۱۷ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۷۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۴۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۷۲۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۳۲۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۴۹۸ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۱۱۲ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۹۳۷ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۵۳ هزار و ۴۶۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۷۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۸۱ هزار و ۹۱۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۹۶ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۶۲۲ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۶۸۴ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۷۰ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۷۰ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۶۳ هزار و ۸۷ نفر (۲۶۲ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۱ هزار و ۸۲۸ نفر (۱۲۳ فوتی)

۳. هند ۵۲۷ هزار و ۱۳۴ نفر (۳۶ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۳ هزار و ۲۳۷ نفر (۵۹ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۸ هزار و ۷۳۶ نفر (چهار فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۹۵۶ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۶ هزار و ۸۷ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۴ هزار و ۱۷۲ نفر (۷۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۲۷۷ نفر (۲۵ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۳ هزار و ۲۴۲ نفر (۱۱۳ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۶ هزار و ۳۰ نفر (۱۹۲ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۳ هزار و ۹۳ نفر (۶۷ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه