بازگشایی شهربازی بسیج در تهران

بازگشایی شهربازی بسیج در تهران

شهربازی بسیج در جنوب شرق تهران بعد از پنج‌سال تعطیلی به روی شهروندان باز شد؛ شهربازی‌ای که ۶۰ درصد دستگاه‌های آن را دانشجویان دانشگاه شریف طراحی و ساخته‌اند.
کد خبر: ۱۰۹۷۳۰
بازدید : ۲۷۸۵
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳

زهرا کریمی| صدای شادی و خنده شهروندان دوباره در شهربازی بسیج پیچید. شهربازی‌ای که پنج سال تعطیل بود و غبار رخوت و روزمرگی روی آن گرفته بود.

کمتر کسی از اهالی شرق تهران فکر می‌کردند که دوباره یک روز این شهربازی جان بگیرد و بتوان دوباره صدای شاد و هیجان‌زده کودک و نوجوان و زن و مرد را در آن شنید؛ تصور عموم مردم منطقه این بود که به زودی برج‌های بلند و پر از سکنه جای این شهربازی را در تقاطع اتوبان بسیج و شهید محلاتی می‌گیرد و مهر پایانی می‌شود به چند دهه حضور شهربازی در این نقطه از تهران.

حالا این شهربازی قدیمی دوباره جان گرفته، اما این بار با ۳۸ دستگاه اسباب‌بازی که ۶۰ درصد آن را دانشجویان دانشگاه شریف ساخته‌اند و از این نظر تولید بومی به حساب می‌آید. البته مسئولان شهرداری منطقه ۱۴ می‌گویند که فاز دوم آن که شامل دریاچه، رستوران و ۱۰ دستگاه دیگر اسباب‌بازی است به زودی راه اندازی می‌شود.

این پارک قدیمی و بزرگ مانند هزاران شهربازی فعال در جهان از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که آن را از بقیه متمایز کرده به طوری که چرخ‌فلک آن با ۱۰۰ متر ارتفاع بلندترین چرخ‌فلک بزرگ ایران است و هر اتاقک آن برای ۴ نفر و مجهز به کولرگازی و شیشه‌های دودی است. همچنین تاب بزرگسالان با ۱۳۰ متر ارتفاع در زمره دومین تاب بلند کشور است.

در ادامه تصاویر بیشتری را ببینید:

برچسب ها: شهربازی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه