آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۰/۰۵/۳۰

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۰/۰۵/۳۰

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ مردادماه ۵۵ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۰۹۷۴۶
بازدید : ۲۱۸
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۳۰ مردادماه را ۵۵ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۸۳۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۱۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۶۴۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۳۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۵۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۵۲۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۹۶۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۰۳ نفر نیز دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۲۹۱ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۶۸ هزار و ۸۲۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر نیز ۱۰۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۲۸ هزار و ۶۴۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۶۰۰ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۴۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۲۵۳ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۷۰ هزار و ۷۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۷۴ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۹۳۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۶۵ هزار و ۵۵۵ نفر (۴۰ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۲ هزار و ۵۶۰ نفر (۱۰۳ فوتی)

۳. هند ۵۲۷ هزار و ۳۳۲ نفر (۴۳ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۳ هزار و ۴۹۶ نفر (۶۹ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۱۲ نفر (۶۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۹۵۶ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۷ هزار و ۱۸ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۴ هزار و ۶۵۹ نفر (۸۸ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۳۶۵ نفر (۲۲ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۳ هزار و ۵۰۱ نفر (بدون فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۶ هزار و ۵۰۴ نفر (بدون فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۳ هزار و ۳۳۲ نفر (۵۵ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه