آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۱۰

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۱/۰۶/۱۰

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امرز ۱۰ شهریورماه را ۲۷ نفر علام کرد.
کد خبر: ۱۱۰۰۶۶
بازدید : ۱۵۵
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۰ شهریورماه ۲۷ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۸۹۴ نفر رسید.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۳۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۳۱۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۳۲۵ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۲۹۹ هزار و ۹۶۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

در شبانه روز گذشته، تمامی استان‌های کشور مرگ و میر تک رقمی داشته‌اند که ۱۷ استان بدون مرگ و میر و ۸ استان نیز، فقط یک مورد مرگ و میر بیماران کووید۱۹ را تجربه کرده‌اند.

۱۰۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۲۰۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تاکنون ۶۵ میلیون و ۳ هزار و ۴۲۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۲۵۷ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۶۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۷۴۲ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۶۱ هزار و ۸۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۵۳ هزار و ۹۴۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۰۷ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۷۱۹ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۹۷۹ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۴۹۵ هزار و ۷۲۶ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۸۴ میلیون و ۴۰ هزار و ۵۲۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۷۱ هزار و ۴۲۰ نفر (۴۰۳ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۴ هزار و ۲۹ نفر (۱۱۵ فوتی)

۳. هند ۵۲۷ هزار و ۹۱۱ نفر (۳۷ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۴ هزار و ۳۴۶ نفر (۹۲ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۴۵۶ نفر (۵۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۵ هزار و ۷۶۲ نفر (۱۷ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۸ هزار و ۲۴۲ نفر (۶۷ فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۵ هزار و ۵۹۵ نفر (۹۰ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۵۶۶ نفر (۲۵ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۹۳ نفر (۵۴ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۷ هزار و ۴۹۴ نفر (۹۰ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۳ هزار و ۸۶۷ نفر (۲۷ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه