افشاگری در کره شمالی
ارتش سایبری کره شمالی را دست کم نگیرید!

افشاگری در کره شمالی

حملات سایبری کره شمالی واقعا می‌تواند مهلک باشد. قدرت ارتش سایبری کره شمالی و هکرهای آن کم از قدرت نظامی این کشور ندارند. کارشناسان معتقدند که هزاران هکر کره شمالی می‌تواند مردم را بکشند و شهرها را نابود سازند.
کد خبر: ۱۱۰۱
بازدید : ۸۶۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
فرادید| حملات سایبری کره شمالی واقعا می‌تواند مهلک باشد. قدرت ارتش سایبری کره شمالی و هکرهای آن کم از قدرت نظامی این کشور ندارند. کارشناسان معتقدند که هزاران هکر کره شمالی می‌تواند مردم را بکشند و شهرها را نابود سازند.
 
به گزارش فرادید به نقل از اکسپرس، پروفسور کیم هونگ کوانگ از دولت کره شمالی فاصله گرفت و اخیرا در ارتباط به ارتش سایبری کره شمالی گفته است: «ارتش هکرهای کره شمالی می‌تواند تهدیدی محتمل برای یک شهر باشد.»
 
او در ادامه صحبت‌های خود مدعی شد: «دلیل اینکه کره شمالی کشورهای دیگر را با حملات هکری خود اذیت می‌کند این است که ظرفیت جنگ سایبری خود را به دنیا نشان دهد. حملات سایبری می‌تواند به اندازه حملات نظامی خسارات به بار آورد. جان مردم گرفته خواهد شد و شهرها در این حملات نابود خواهند شد.»

افشاگری در کره شمالی

دایره هکرهای کره شمالی که با عنوان «اداره 121» شناخته می‌شود با چندین حمله سایبری در ارتباط بوده است. پرفسور کیم هونگ کوانگ سال 2004 از کره شمالی فرار کرد و پیش از آن استاد کامپیوتر دانشگاه علوم کامپیوتری هامهونگ بود. او ترفندهای هک کردن را به دانشجویان خود آموزش نمی‌داد، با این حال شاهد بود که برخی از دانشجویان قدیمی‌اش به اداره 121 ملحق شدند.
 
سال گذشته یک فیلم سینمایی به نام «مصاحبه» اکران شد که در آن رهبر جوان کره شمالی مورد تمسخر قرار گرفته بود. اما پس از حملات سایبری هکرهای کره شمالی به شرکت سونی، این فیلم از پرده‌های سینما پایین کشیده شد.
 
کره شمالی چندین بار تهدید کرده که کاخ سفید را منفجر خواهد کرد. خبرگزاری دولتی کره شمالی KCNA نیز به کرات ایالات‌متحده را با عنوان «چاه مستراح تروریسم» خطاب کرده است.
 
«استاکس نت» نام ویروسی است که علیه نیروگاه‌های هسته‌ای ایران در سال 2010 استفاده شد. هونگ کوانگ نیز می‌گوید که دولت کره شمالی حملاتی را بر پایه استاکس نت طراحی کرده است. او گفت: «یک حمله بر اساس ویروس استاکس نت توسط دولت کره شمالی طراحی شده و واقعا تهدیدی عملی است.»
 
پروفسور هونگ کوانگ اضافه کرد که حدود 20 درصد بودجه نظامی کره شمالی صرف عملیات درون‌خطی و سایبری این کشور شده و نزدیک به 6000 نفر نیز در دایره حملات سایبری کره شمالی مشغول به کار هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین