آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۲ شهریورماه را ۳۰ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۰۱۱۳
بازدید : ۱۰۵
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۲ شهریور ماه ۳۰ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳ هزار و ۹۴۷ نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۴۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۹۲۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۹۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۸۸۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۱۰ هزار و ۵۸۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۲۸ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۸۴۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۶۰ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۸۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۳۰۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۶۲ هزار و ۱۳۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۰۹ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۷۷۹ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۰۱ هزار و ۱۰۵ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۸۵ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۶۷۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۷۲ هزار و ۶۷۳ نفر (۳۰۸ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۴ هزار و ۳۳۴ نفر (۱۳۱ فوتی)

۳. هند ۵۲۷ هزار و ۹۶۵ نفر (۳۳ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۴ هزار و ۵۳۲ نفر (۹۱ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۹ هزار و ۵۳۶ نفر (۴۲ فوتی)

۶. پرو ۲۱۵ هزار و ۷۸۰ نفر (بدون فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۸ هزار و ۲۴۲ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۵ هزار و ۷۵۴ نفر (۹۱ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۷ هزار و ۶۰۸ نفر (۱۷ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۱۸۹ نفر (۵۵ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۷ هزار و ۷۶۲ نفر (۱۲۰ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۳ هزار و ۹۱۷ نفر (۳۰ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه