قیمت بیت کوین و اتریوم امروز ۱۷ شهریور ماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین امروز ۱۷ شهریور ماه با ۲.۰۱ درصد افزایش نرخ به ۱۹۱۹۹ دلار معادل ۵۸۵۰۲۴۹۱۷ تومان رسید.
کد خبر: ۱۱۰۳۰۹
بازدید : ۲۲۳
۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۸

فرادید| بیت کوین باردیگر در مسیر صعودی قرار گرفت و وارد کانا ۱۹ هزار دلار شد. امروز ۱۷ شهریور ماه قیمت بیت کوین با افزایش ۲.۰۱ درصد به ۱۹۱۹۹ دلار معادل ۵۸۵۰۲۴۹۱۷ تومان رسید.

روز سه‌شنبه بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) هرکدام مسیر‌های متفاوتی را در پیش گرفتند، به طوری که قیمت BTC کاهش یافت، ولی ETH در آستانه انتقال به پروتکل اثبات سهام، افزایش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش فرادید؛ بیت کوین هفته بعد از روز کارگر را با کاهش ۴.۵ درصدی در میانگین حجم معاملات ​​آغاز و قیمت آن به زیر ۱۹۰۰۰ دلار سقوط کرد. این کاهش تاحدودی به تقویت روحیه ریسک گریز و اجتناب سرمایه گذاران از دارایی‌های پر خطر مربوط می‌شود. این روند کاهش تا شکست حمایت ۱۹ هزار دلاری ادامه یافت.

همچنین علی رغم جهش قیمت دیروز و عبور اتر از مارک ۱۶۰۰ دلار، این دارایی روندی اصلاحی در پیش گرفت.
بازدهی هفتگی اتریوم به منفی ۴ درصد رسیده است. بزرگ‌ترین آلت کوین بازار طی شبانه روز گذشته بیش از ۲۰ میلیارد دلار معامله شده و ارزش بازار آن نیز ۱۸۵ میلیارد دلار است.

اتریوم در افت قبلی بازار تا نرخ کمتر از ۹۰۰ دلار نیز کاهش یافته بود. گرچه فعلا این آلت کوین فاصله بسیار زیادی با قیمت ۹۰۰ دلار دارد، اما درصورتی که هیجانات منفی بازار فروکش نکند، بعید نیست دوباره اتریوم به کمتر از هزار دلار برسد.

بیت کوین در سقوط دفعه قبل که همین چند ماه پیش اتفاق افتاد تا نرخ ۱۷۷۴۴ دلار نیز سقوط کرد. این بار نیز اگر قرار بر ادامه افت قیمت باشد، همین نرخ می‌تواند به عنوان یک حمایت مهم عمل کند و مانع افت بیشتر قیمت شود. اما درصورتی که این نرخ به پایین شکسته شود، ترس شدیدتری بر بازار حکمفرما خواهد شد.

بایدتوجه داشت که دارایی‌های پرریسک در چند روز گذشته با فشار فروش مواجه شده اند، زیرا سرمایه گذاران نگران هستند که فدرال رزرو بتواند به سیاست انقباض تهاجمی خود ادامه دهد.

برخی تحلیلگران می‌گویند: چشم انداز ضعیف‌تر شدن بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۲ عمدتاً به دلیل بدتر شدن زمینه اقتصادی از منظر رشد است.

کاهش ۶۰ درصدی قیمت بیت‌کوین از سال گذشته تا به امروز یکی از پیامد‌های ناگوار سیاست جنگ طلبانه فدرال رزرو برای کاهش تورم به ۲ درصد از سطح ۸٫۵ درصدی فعلی است. به طور کلی، بانک مرکزی ایالات متحده نرخ‌های معیار خود را از طریق چهار افزایش متوالی در سال ۲۰۲۲ به محدوده ۲٫۲۵٪ تا ۲٫۵٪ افزایش داده است. تمام این موارد، افزایش تقاضا برای اوراق بهادار مبتنی بر پول نقد نسبت به دارایی‌های پرخطرتر مانند بیت‌کوین را افزایش داده است.

تقاضای گسترده برای پول نقد توانست به شاخص دلار آمریکا (DXY)، که قدرت دلار آمریکا را در برابر مجموعه‌ای از ارز‌های خارجی بزرگ می‌سنجد. کمک کند تا به ۱۱۰٫۵۵ در ۶ سپتامبر، بالاترین سطح از سال ۲۰۰۲، صعود کند. در نتیجه، پول نقد در سال ۲۰۲۲ به شدت از سهام، بازار رمزارز، بیت‌کوین، اتریوم، مس، چوب و سایر دارایی‌ها بهتر عمل کرده است.

طبق اظهارات جروم پاول در سمپوزیوم اخیر جکسون هول، فدرال رزرو قصد دارد به افزایش نرخ بهره ادامه دهد. در نتیجه این روند کنونی ممکن است همچنان ادامه یابد.

قیمت بیت کوین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه