تصاویر واضح از «تایتانیک» پس از ۱۱۰سال

تصاویر واضح از «تایتانیک» پس از ۱۱۰سال

در ویدیوی یک دقیقه‌ای، بینندگان می‌توانند نمای نزدیک از کمان کشتی ۱۱۰ ساله، لنگر کنار بندر و زنجیره لنگر، در میان سایر بخش‌های غرق شده را ببینند.
کد خبر: ۱۱۰۴۱۸
بازدید : ۲۲۳
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸

آر ام اس تایتانیک توسط کارخانه کشتی سازی هارلند و ولف در بلفاست ساخته شد و بزرگترین کشتی مسافربری جهان بود که تا به آن زمان دیده شده بود. این کشتی، اولین سفر خود را از ساوتهمپتون در ۱۰ آوریل ۱۹۱۲ آغاز کرد تا در ۱۷ آوریل به شهر نیویورک برسد. اما پنج روز پس از سفر، با یک کوه یخ در اقیانوس اطلس شمالی با حدود ۲،۲۲۴ مسافر و خدمه برخورد کرد.

تصاویر واضح از «تایتانیک» پس از ۱۱۰سالشش قسمت از محفظه‌های ضد آب در جلوی بدنه کشتی شکسته شد و پنج قسمت آن در عرض یک ساعت دچار آبگرفتگی شد. در ساعت ۲:۲۰ بامداد، کشتی تایتانیک به دو نیم شد و همه مسافران باقیمانده در آب‌های زیر صفر درجه اقیانوس اطلس فرو رفتند.

OceanGate Expeditions این هفته کلیپی از تصاویر کشتی تایتانیک را به اشتراک گذاشت. این تصاویر شگفت‌انگیز در عمق ۳۸۱۰ متری زیر سطح دریا گرفته شده‌اند و لنگر و دیگ بخار تایتانیک را در کف دریا نشان می‌دهد. این ویدیو با وضوح ۸،۰۰۰ پیکسل گرفته شده است که امکان زوم کردن در مناطق خاص را بدون از دست دادن کیفیت تصویر فراهم می‌کند.

در ویدیوی یک دقیقه‌ای، بینندگان می‌توانند نمای نزدیک از کمان کشتی ۱۱۰ ساله، لنگر کنار بندر و زنجیره لنگر، در میان سایر بخش‌های غرق شده را ببینند.

روری گلدن عضو تیم OceanGate و غواص باتجربه تایتانیک گفت: «ما جزئیات جدیدی را در این فیلم مشاهده می‌کنیم. به عنوان مثال، من هرگز نام سازنده لنگر، Noah Hingley & Sons Ltd، را روی لنگر ندیده بودم. من ده‌ها سال است که در حال مطالعه این کشتی غرق شده ام و چندین کاووش غواصی را تکمیل کرده ام و به یاد نمی‌آورم که هیچ تصویر دیگری را دیده باشم که این سطح از جزئیات را نشان دهد. هیجان‌انگیز است که پس از سال‌ها، ممکن است جزئیات جدیدی را کشف کرده باشیم.»

لنگر عظیم هنوز روی عرشه کشتی غرق شده است و همچنین زنجیر آن که در ابتدا به دکل اصلی وصل شده بود و اکنون فرو ریخته، دیده می‌شود. زیردریایی پنج نفره این شرکت، باستان شناسان را حمل کرد. سه مشتری این زیردریایی که متخصصان ماموریت نامیده می‌شوند، برای یک صندلی در این شناور بیش از ۲۴۷۵۶۸ دلار پرداخت کردند.

استاکتون راش، رئیس OceanGate Expeditions، گفت: «این فناوری ویدیویی جدید همچنین به باستان شناسان و دانشمندان دریایی کمک می‌کند تا فروپاشی تایتانیک را دقیق‌تر درک کنند. گرفتن این فیلم ۸ K به ما امکان می‌دهد بزرگنمایی کنیم و همچنان کیفیت ۴ K داشته باشیم، که برای پروژه‌های ویدیویی با صفحه بزرگ و همه‌جانبه کلیدی است.» راش همچنین خاطرنشان کرد که رنگ‌ها در فیلم‌های ویدیویی ۸ K فوق العاده هستند.

مراحل بعدی تیم OceanGate شامل بررسی ماهرانه فیلم‌های تصاویر کشتی تایتانیک ۸ K و ۴ K و سپس برنامه‌ریزی یک سفر دیگر است.

کارشناسان بر این باورند که ماموریت‌های نجات و سایر اکسپدیشن‌ها در طول دهه‌ها باعث تضعیف بیشتر بدنه شده اند. فرود کشتی روی لاشه کشتی باعث خرابی قابل توجهی در عرشه آن شده است. بدنه و ساختار کشتی احتمالا در ۴۰ سال آینده فرو خواهد ریخت.

منبع: برترین ها
برچسب ها: کشتی تایتانیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه