قیمت آپارتمان در تهران بعد از نوسان دلار

البته افزایش نرخ دلار و به دنبال آن تغییرات افزایشی در قیمت طلا و سکه سبب نشده قیمت در این بازار‌ها از قله‌هایی که پیش‌تر به آن رسیده بودند، فراتر برود.
کد خبر: ۱۱۰۵۷۹
بازدید : ۲۷۳
۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳

بازار معاملات مسکن این روز‌ها اگرچه هنوز از رکود ناشی از همزمانی با ایام محرم و صفر خارج نشده، اما به واسطه نوسان افزایشی نرخ ارز در روز‌های اخیر، با افزایش تماس به منظور کسب اطلاع از تغییر احتمالی قیمت‌های پیشنهادی فروش روبه‌رو شده است.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، تماس با واسطه‌های ملکی طی یک هفته اخیر افزایش محسوسی داشته است؛ هرچند بسیاری از این تماس‌ها به بازدید حضوری از فایل‌های مسکن منجر نمی‌شود، اما نشان می‌دهد خریداران و فروشندگان بالقوه بازار مسکن این روز‌ها با حساسیت بیشتری تحولات احتمالی قیمتی را دنبال می‌کنند تا در بهترین زمان ممکن معامله خود را انجام دهند.

البته افزایش نرخ دلار و به دنبال آن تغییرات افزایشی در قیمت طلا و سکه سبب نشده قیمت در این بازار‌ها از قله‌هایی که پیش‌تر به آن رسیده بودند، فراتر برود.

در نتیجه نمی‌توان انتظار داشت نوسان‌های اخیر به سرعت روی قیمت مسکن اثر بگذارد. با این حال با توجه به تجربه تاثیرپذیری بازار مسکن از جهش ارزی از سال ۹۷ به بعد، کسانی که آپارتمانی برای عرضه به بازار دارند یا اینکه قصدشان برای خرید ملک جدی است، به هرگونه تغییر و تحول احتمالی در بازار‌های موازی مسکن برای سرمایه‌گذاری حساس هستند و روند‌ها را کنترل می‌کنند.

در روز‌های اخیر عمده تماس گیرندگان با واسطه‌های ملکی فروشنده‌هایی بودند که متقاضی خرید قطعی برای آپارتمان آن‌ها وجود دارد، ولی از ترس ضرر احتمالی، در روز‌های نزدیک به نشست نهایی با طرف معامله طی تماس‌هایی از فعالان بازار مسکن درباره سرنوشت قیمت‌ها سوال می‌کنند.

با این حال رصد فایل‌های موجود در بازار مسکن نشان می‌دهد از آنجا که نوسان دلار جزئی بوده و قله پیمایی نکرده، فعلا تغییر قیمت‌های پیشنهادی فروش را به دنبال نداشته است. عامل دیگری که مانع از تغییر قیمت مسکن و دنباله روی از بازار ارز شده، حاکمیت رکود عمیق در این بازار است که عملا جایی برای اعلام قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از سوی فروشنده‌ها باقی نگذاشته است.

قیمت آپارتمان

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه