قیمت طلای جهانی امروز ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت طلای جهانی امروز ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۳۰ شهریورماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۶۳ دلار و ۴۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۰۸۰۳
بازدید : ۱۴۴
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۹

فرادید| طلا همچنان در مسیر نزولی حرکت می‌کند. امروز ۳۰ شهریورماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۱.۲۳ درصد به ۱۶۶۳ دلار و ۴۱ سنت رسید.

دیروز سهام جهانی روندی به شدت نزولی داشت، در حالی که با آماده شدن سرمایه‌گذاران برای احتمال افزایش ۷۵ صدم درصدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، بازده اوراق دو ساله خزانه‌داری آمریکا به بالاترین حد خود در ۱۵ سال اخیر رسید.

به گزارش فرادید؛ نرخ بهره بالاتر و ادامه تورم بالا - و تاثیر آن‌ها بر اقتصاد جهانی - کانون توجه سرمایه گذاران در سراسر بازار‌ها بوده است.

دیروز شاخص دلار افزایش یافت و نزدیک به بالاترین حد دو دهه اخیر معامله شد، زیرا سرمایه گذاران بر انتظارات افزایش تهاجمی دیگر نرخ بهره توسط فدرال رزرو ثابت قدم بودند.

قیمت طلا در روز گذشته تضعیف شد و در روز جمعه به سمت پایین‌ترین سطح ۲۹ ماهه خود رسید، زیرا بازدهی دلار و خزانه داری آمریکا به دلیل انتظارات برای افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو تقویت شد. دلار قوی‌تر، شمش را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر می‌کند. شاخص بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری نزدیک به بالاترین سطح خود در بیش از یک دهه گذشته بود که در روز گذشته کاهش یافت.

علیرغم این واقعیت که طلا معمولاً در هنگام افزایش تورم به عنوان «دارایـی­های پـناهگاه امن» (Safe Haven Assets) شناخته می‌شود، نرخ‌های بهره بالا هزینه‌های ذخیره سازی طلای فیزیکی را افزایش می‌دهد. در عین حال، افزایش ریسک‌های اقتصادی، بازیگران بازار را برای خرید چنین دارایی‌هایی ترغیب نمی‌کند و دلار را به سرمایه‌گذاری ارجح‌تری تبدیل می‌کند.

باید توجه داشت طلا با هدف کوتاه مدت ۱۶۵۰.۰۰ به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. ممکن است در نهایت بازار به سمت ۱۶۹۰.۰۰ حرکت کند و سپس سقوط را از سر بگیرد تا به ۱۶۴۶.۰۰ برسد.

نقاط مقاومت اصلی اونس طلا XAUUSD:
۱۶۹۱/۰۰
۱۶۸۴/۰۰
۱۶۷۹/۰۰

نقاط حمایت اصلی اونس طلا XAUUSD:
۱۶۷۱/۰۰
۱۶۶۳/۰۰
۱۶۵۹/۰۰

قیمت طلای جهانی

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه