هواشناسی ایران، امروز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱

هواشناسی ایران، امروز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۳۰ شهریورماه در اغلب استان‌های کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۰۸۱۴
بازدید : ۱۴۷
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز۳۰ شهریور در برخی مناطق شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، شمال و غرب فارس، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری و بخش‌هایی از اصفهان و پنجشنبه در شرق هرمزگان، شمال فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌هایی از اصفهان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

با گذر امواج تراز میانی جو، امروز و با شدت بیشتر فردا، در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال ایلام، کردستان، زنجان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی و البرز غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

جمعه در برخی مناطق شمال غرب و شنبه در برخی مناطق گیلان و شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد. یکشنبه نیز در استان‌های ساحلی خزر و برخی مناطق شمال غرب کشور شاهد بارش خواهیم بود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، امروز شرایط برای شکل‌گیری توده گردوخاک روی کشور عراق مهیا است. از این رو از اواخر وقت امروز و طی روز پنجشنبه نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شمال غرب و نوار غربی کشور انتظار می‌رود.

جمعه در شمال غرب و شنبه و یکشنبه در جنوب غرب و نوار شرقی کشور، در برخی ساعات، سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک در مناطق مستعد دور از انتظار نیست. اواخر وقت جمعه شرق خلیج فارس و شنبه و یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری با احتمال وزش باد شدید در بعد از ظهر با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۹ و ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه