قیمت بیت کوین و اتریوم امروز ۳ مهرماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین امروز ۳ مهرماه ۱۴۰۱ با ۰.۹۰ درصد کاهش نرخ به ۱۸,۹۵۷ دلار معادل ۶۰۹,۸۵۱,۲۷۷ تومان رسید.
کد خبر: ۱۱۰۹۵۲
بازدید : ۳۹۹
۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۴

فرادید| بیت کوین نتوانست کانال ۱۹ هزاردلاری را حفظ کند وبه این ترتیب با دیگر سقوط ودر محدوده قیمت ۱۸ هزار دلار معامله شد. امروز ۳ مهرماه قیمت بیت کوین با کاهش ۰.۹۰ درصد به ۱۸,۹۵۷ دلار معادل ۶۰۹,۸۵۱,۲۷۷ تومان رسید.

بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه خود نزدیک شد، زیرا این توکن به پایین‌ترین سطح روزانه ۱۸ هزار و ۸۵۹.۷۵ دلار سقوط کرد. این سقوط در حالی رخ داد که هم شاخص اس اند پی ۵۰۰ و هم طلا به دنبال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به پایین‌ترین سطح اخیر در ۲۴ ساعت گذشته نزول کردند.

به گزارش فرادید؛ بازدهی هفتگی بیت کوین همچنان منفی است و در مقیاس هفتگی، این ارز که لیدر بازار محسوب می‌شود افت ۳ درصدی را نمایش می‌دهد.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته ۳۵ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز ۳۶۵ میلیارد دلار است. بیت کوین طی یک هفته گذشته کف قیمت ۱۸,۳۲۷ دلار را هم ثبت کرده بود و سقف قیمتی ۲۰,۱۴۷ دلار هم دیده شده است.

نکته قابل توجه درباره بیت کوین این است که داده‌هایی جدید منتشر شده مبنی بر اینکه تعداد آدرس‌های فرستنده بیت کوین به صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح خود در ۲۲ ماه گذشته رسیده است. این بدان معناست که در شرایط فعلی نسبت به تمام ایام ۲۲ ماه گذشته، تمایل کمتری به فروش در سطح بازار وجود دارد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به زیر سطح ۱۹,۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ ساعته کاهش می‌یابد. مقاومت فوری نزدیک به سطح ۱۹,۲۰۰ دلار و خط روند نزولی متصل است. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۹,۵۰۰ دلار قرار دارد که بالاتر از آن قیمت می‌تواند شروع به افزایش ثابت کند.

از جنبه نزولی، حمایت اولیه نزدیک به سطح ۱۸,۸۰۰ دلار است. بسته شدن کندل به زیر سطح ۱۸,۸۰۰ دلار می‌تواند شروع یک کاهش شدید باشد. حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۱۸,۳۸۰ دلاری قرار دارد که در زیر آن قیمت می‌تواند به ۱۸,۰۰۰ دلار برسد.

قیمت اتریوم

دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۱۲۵۸.۷۱ دلار سقوط کرد. این حرکت باعث شده است که اتریوم به کف ۱۲۱۵ دلار نزدیک‌تر شود که در اوایل این هفته برای اولین بار از ماه جولای به ثبت رسیده است. میانگین متحرک ۱۰ روزه اتریوم به‌طور کامل با همتای ۲۵ روزه خود تلاقی کرده که نشانه‌ای از کاهش بیشتر است.

در حال حاضر شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه در سطح ۳۷.۵۸ قرار دارد که در محدوده فروش بیش از حد است و می‌تواند برای سرمایه‌گذارانی که امیدوارند فروش کاهش یابد، مثبت باشد.

نسبت به هفته قبل بازدهی اتریوم منفی هشت درصد است. چون اتریوم شنبه هفته قبل هزار و ۴۳۰ دلار معامله می‌شد. حالا ریزش اتریوم نسبت به قله تاریخی خود – چهار هزار و ۸۵۱ دلار- معادل ۷۲ درصد محاسبه می‌شود. حجم ۱۶۲ میلیارد دلاری معاملات اتریوم نیز سهم این ارز دیجیتال از کل بازار را حدود ۱۶.۵ درصد نشان می‌دهد.

به طور کلی در ریزش اخیر، اتریوم افت بیشتری نسبت به بیت کوین داشته است و خریداران این آلت کوین نسبت به خریداران بیت کوین زیان بیشتری دیده اند.

قیمت اتریوم یک اصلاح نزولی را آغاز کرد و زیر ۱۳۲۰ دلار معامله شد. اکنون در نزدیکی سطح ۱۲۵۰ دلار و خط روند صعودی در نمودار ساعتی معامله می‌شود. پشتیبانی اصلی بعدی در ۱۲۶۰ دلار قرار دارد که قیمت کمتر از آن می‌تواند ۱۲۲۰ دلار را آزمایش کند.

در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۱۳۲۰ دلار با مقاومت مواجه است. مقاومت اصلی بعدی اکنون در نزدیکی سطوح ۱۳۵۰ و ۱۳۶۰ دلار در حال شکل گیری است.

قیمت بیت کوین

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه