هواشناسی ایران، امروز ۳ مهرماه ۱۴۰۱

با توجه به آخرین تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۳ مهرماه در استان‌های شمالی کشور بارش باران، در برخی مناطق به‌ویژه ارتفاعات، رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۰۹۶۲
بازدید : ۳۲۵
۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵

فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۳ مهرماه در گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، در برخی مناطق به‌ویژه ارتفاعات، رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در برخی مناطق اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات قزوین و زنجان رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

دوشنبه در برخی مناطق گیلان، مازندران و شرق اردبیل بارش رخ خواهد داد. روز‌های سه‌شنبه تا پنج‌شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. سه‌شنبه و پنج‌شنبه در برخی مناطق گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، امروز و فردا دما در شمال شرق، شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه به‌تدریج افزایش می‌یابد.

همچنین در شرق، شمال شرق، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. امروز و فردا دریای خزر و از امروز تا پنج‌شنبه خلیج فارس مواج و متلاطم است.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری و غبارآلود در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۱ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر کرد با دمای ۵ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه