مقایسه A72 با A52s؛ دوئل میان‌رده‌های سامسونگ

گلکسی A۵۲s ۵G و A۷۲ سامسونگ به نمایشگر‌های سوپر AMOLED مجهز شده اند، اما رقابت آن‌ها در بخش صفحه نمایش با برتری میلیمتری A۵۲s به‌پایان می‌رسد.
کد خبر: ۱۱۱۰۱۳
بازدید : ۸۱۴
۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵

گلکسی A۵۲s ۵G و A۷۲ بیشتر از یک سال است که در بازار موبایل حضور دارند. با اینکه سامسونگ در ماه‌های گذشته مدل‌های جدید این دوتا را معرفی و رونمایی کرده، اما هنوز ردپای گلکسی A۵۲s ۵G و A۷۲ را بین مدل‌های پرطرفدار سامسونگ در فروشگاه‌های آنلاین می‌بینیم.

به گزارش فراديد و به نقل از راهنماتو؛ نسخه ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت گلکسی A۵۲s ۵G بین ۱۰.۵ تا ۱۲ میلیون فروخته می‌شوند و فروشنده‌های موبایل A۷۲ را الان بین ۱۱.۵ تا ۱۴ میلیون تومان می‌فروشند. مقایسه A۷۲ با A ۵۲ s نشان می‌دهد، A ۵۲ s پردازنده و نمایشگر بهتری دارد، اما در آیتم دوربین و باتری رقابت را به شکل میلیمتری می‌بازد.

A۵۲s ۵G یا A۷۲؛ مقایسه نمایشگر

گلکسی A۵۲s ۵G و A۷۲ سامسونگ به نمایشگر‌های سوپر AMOLED مجهز شده اند، اما رقابت آن‌ها در بخش صفحه نمایش با برتری میلیمتری A۵۲s به‌پایان می‌رسد. کوچکتر بودن نمایشگر A۵۲s ۵G باعث می‌شود تراکم پیکسل بیشتری نسبت به صفحه نمایش A۷۲ داشته باشد و نرخ نوسازی نمایشگر A۵۲s برتری بعدی این مدل به‌شمار می‌رود.

تراکم پیکسل نمایشگر A۵۲s سامسونگ ۴۰۵ پیکسل در هر اینچ و این عدد برای صفحه نمایش گلکسی A۷۲ سامسونگ ۳۹۵ پیکسل در هر اینچ است. از طرفی نرخ نوسازی نمایشگر A۵۲s سامسونگ ۱۲۰ هرتز است و سامسونگ از نمایشگر‌های ۹۰ هرتزی برای A۷۲ استفاده کرده است.

A۵۲s ۵G یا A۷۲؛ مقایسه پردازنده

گلکسی A۵۲s ۵G در بخش پردازنده نسبت به A۷۲ دست بالاتر را دارد. تراشه شش نانومتری اسنپدراگون ۷۷۸G درقیاس با تراشه هشت نانومتری اسنپدراگون ۷۲۰G عملکرد بهتری دارد و باعث می‌شود پردازنده گلکسی A۵۲s کارایی بهتری از پردازنده گلکسی A۷۲ داشته باشد. علاوه بر عملکرد بهتر پردازنده گلکسی A۵۲s ۵G نسبت به پردازنده A۷۲، تراشه شش نانومتری ۷۷۸G کمک می‌کند باتری گوشی A۵۲s ۵G دوام بیشتری داشته باشد.

A۵۲s ۵G یا A۷۲؛ مقایسه دوربین

گلکسی A۷۲ و گلکسی A۵۲s ۵G در بخش دروبین به حسگر‌های اصلی ۶۴ مگاپیکسل مجهز شده‌اند. رقابت برابر این دو‌تا در بخش دوربین با دوربین‌های ۱۲ مگاپیکسل اولتراواید و پنج مگاپیکسل ماکرو ادامه پیدا می‌کند و تفاوتشان در دوربین‌های چهارم است.

جایی که گلکسی A۷۲ لنز هشت مگاپیکسل تله‌فوتو دارد و سامسونگ از دوربین پنج مکاپیکسل تشخیص عمق به‌عنوان لنز چهارم گلکسی A۵۲s ۵G استفاده کرده است.

به‌زبان ساده عملکرد دوربین هردوتا تقریبا یکسان است و تصاویر و فیلم‌های ثبت شده توسط دوربین‌های این دو گوشی تفاوت زیادی ندارد، اما در A۷۲ رنگ‌ها به واقعیت نزدیک‌تر هستند و می‌توانیم این مدل را برنده میلیمتری آیتم دوربین معرفی کنیم.

A۵۲s ۵G یا A۷۲؛ مقایسه باتری

گلکسی A۷۲ باتری قدرتمند‌تری نسبت به گلکسی A۵۲s ۵G دارد. ظرفیت باتری گلکسی A۷۲ سامسونگ پنج هزارمیلی‌آمپرساعت است و این عدد برای باتری گلکسی A۵۲s ۵G سامسونگ چهار هزار و ۵۰۰ میلی‌آمپرساعت است.

همین موضوع قدرت بهتر باتری گلکسی A۷۲ نسبت به A۵۲s ۵G را نشان می‌دهد وگرنه از نظر سرعت شارژ، رقابت برابری را بین آن‌ها شاهد هستیم. در جعبه گوشی‌های گلکسی A۵۲s ۵G و گلکسی A۷۲ سامسونگ شارژر‌های ۲۵ وات قرار دارد.

A۵۲s ۵G یا A۷۲؛ مقایسه قیمت

قیمت گلکسی A۵۲s ۵G از ۱۰.۵ تا ۱۲ میلیون تومان است و گلکسی A۷۲ بین ۱۱.۵ تا ۱۴ میلیون تومان فروخته می‌شود.

فروشنده‌های موبایل ارزان‌ترین نسخه گلکسی A۵۲s ۵G یعنی فضای ذخیره‌سازی ۱۲۸ با حافظه موقت هشت گیگابایت را تقریبا ۱۰.۵ میلیون تومان می‌فروشند و بابت فروش نسخه ۲۵۶ گیگابایت ممکن است تا ۱۲ میلیون تومان دریافت کنند.

گلکسی A۷۲ با فضای ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایت دست‌کم ۱۱.۵ میلیون تومان ارزش دارد و خرید نسخه گلکسی A۷۲ نسخه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۱۴ میلیون تومان آب می‌خورد.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه