قیمت طلای جهانی، امروز ۵ مهرماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۵ مهرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۳۲ دلار و ۱۲ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۱۰۳۱
بازدید : ۵۴۱
۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹

فرادید| قیمت طلا علیرغم افزایش قابل توجهی که داشته، اما همچنان در کانال ۱۶۰۰ دلار قرار دارد. امروز ۵ مهرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۹.۵۸ درصد به ۱۶۳۲ دلار و ۱۲ سنت رسید.

در حال حاضر نوسان‌های کوتاه مدت، نشان می‌دهد که علایم و نیرو‌های نزولی در حال تقویت هستند. به طور خاص، «شاخص قدرت نسبی» (RSI) وارد منطقه فروش بیش از حد شده است. در حالی که «اندیکاتور مکدی» (MACD) هم به زیر صفر و زیر خط سیگنال قرمز خود عقب نشینی کرده است.

این در حالی است که طلا که به عنوان یکی از مقصد‌های امن سرمایه شناخته می‌شود، روند نزولی شدیدی به خود گرفته است. دلیل این اتفاق این است که افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو با افزایش هزینه نگهداری طلا به شدت جذابیت فلز زرد را کم کرده است و این عامل نزولی به شدت بر عوامل صعودی در بازار طلا می‌چربد.

بهای طلا در چین هفته گذشته به دلیل تقاضای قوی برای شمش افزایش یافت، در حالی که قیمت‌ها در هند برای اولین‌بار در چهار هفته گذشته به دلیل افزایش نرخ‌های داخلی با کاهش معامله شد.

اگر فشار‌های فروش به همین شکل ادامه یابد، سطح روانی ۱۶۰۰ می‌تواند به عنوان اولین سطح دفاع و حمایت عمل کند. با حرکت به زیر این سطح، حرکت بعدی به سمت ۱۵۶۶ است که یک سطح حمایت قوی از آوریل ۲۰۲۰ بوده و هر گونه حرکت نزولی بیشتر را به سادگی مهار می‌کند.

یک احتمال وجود دارد و آن اینکه در این سطح حمایتی صورت نگیرد. در این صورت طلا به پایین‌ترین حد خود از مارس ۲۰۲۰ رسیده و نگاه‌ها به سوی کانال ۱۴۵۱ خواهد بود.

از سوی دیگر، حرکات صعودی می‌تواند طلا را به سمت بالاترین قیمت اخیر خود یعنی ۱۶۸۸ سوق دهد. با غلبه بر این سد، گاو‌ها (سرمایه گذاران امیدوار به افزایش قیمت‌ها) می‌توانند سطح حیاتی ۱۷۳۴ را هدف قرار دهند که با «میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه» (SMA) و خط روند برگرفته از بازار‌های کالایی همپوشانی دارد.

با جهش به بالای این سطح، قیمت می‌تواند به سمت ۱۷۶۵ یا بالاتر صعود کند تا به اوج خود در ۱۸۰۷ برسد که قبلا در ماه آگوست به این حد رسیده بود. در مجموع، طلا از ۸ مارس در یک سیر نزولی بوده است و تنها یک حرکت قاطع به بالای مرز کانال نزولی آن است که می‌تواند چشم انداز را صعودی نماید.

قیمت طلای جهانی

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه