پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ جام جهانی

پرگل‌ترین بازی جام جهانی در ژوئن ۱۹۵۴ اتفاق افتاد، زمانی که سوئیس و اتریش در لوزان یک بازی هیجان انگیز با ۱۲ گل به نمایش گذاشتند.
کد خبر: ۱۱۱۰۴۰
بازدید : ۷۴۸
۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴

در اینجا می‌خواهیم پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ جام جهانی را بررسی کنیم.

در تاریخ جام جهانی دیدار‌هایی بوده است که به دلیل رد و بدل شدن گل‌های زیاد جذابیت بالایی داشتند که در ادامه به معرفی این دیدار‌ها می‌پردازیم.

۱۲ گل

اتریش ۷-۵ سوئیس – ۲۶ ژوئن ۱۹۵۴

پرگل‌ترین بازی جام جهانی در ژوئن ۱۹۵۴ اتفاق افتاد، زمانی که سوئیس و اتریش در لوزان یک بازی هیجان انگیز با ۱۲ گل به نمایش گذاشتند. آن روز رکورد تعداد گل‌های زده شده در یک بازی جام جهانی ثبت شد و از آن زمان باقی مانده است. این مسابقه در گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد برگزار شد.

در واقع سوئیس تنها تیم تاریخ جام جهانی است که موفق شده در یک دیدار پنج گل به ثمر برساند، اما در نهایت شکست بخورد.

پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ جام جهانی

۱۱ گل

برزیل ۶-۵ لهستان – ۵ ژوئن ۱۹۳۸
مجارستان ۸-۳ آلمان غربی – ۲۰ ژوئن ۱۹۵۴
مجارستان ۱۰-۱ السالوادور – ۱۵ ژوئن ۱۹۸۲

پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ جام جهانی

ارنست ویلیموفسکی

شکست ۶ بر ۵ لهستان مقابل برزیل در ژوئن ۱۹۳۸، پرگل‌ترین بازی در چهار دوره اول جام جهانی فوتبال بود تا اینکه دیدار اتریش- سوئیس توانستند این رکورد را بشکند.

ارنست ویلیموفسکی از لهستان (چهار گل) و لئونیداس از برزیل (سه گل) در این دیدار به ثمر رساندند. برای اولین بار در جام جهانی بود که در یک دیدار دو بازیکن هت تریک می‌کنند. ویلیموفسکی تنها ۲۱ سال و ۳۴۷ روز داشت که در این مسابقه ۴ گل به ثمر رساند و جوانترین بازیکنی شد که بیش از سه گل در یک بازی جام جهانی به ثمر رسانده است.

در زمان جام جهانی ۱۹۵۴، مجارستان بهترین تیم جهان و مدعی کسب عنوان قهرمانی جام جهانی بود. این تیم توانست آلمان غربی را ۸ بر ۳ در مرحله گروهی شکست دهد. ساندور کوچیس مهاجم افسانه‌ای مجارستان ۴ گل در این دیدار به ثمر رساند. آلمان غربی در فینال جام جهانی فوتبال انتقام خود را گرفت و مجارستان‌ها را ۳-۲ شکست داد.

مجارستان یک پیروزی بزرگ دیگر در سال ۱۹۸۲ ثبت کرد و با نتیجه ۱۰ بر ۱ السالوادور را در الچه اسپانیا شکست داد. برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ بود که یک تیم توانست در جام جهانی شمار گل‌های خود را دو رقمی کند. با این حال، همه چیز بیهوده بود، زیرا مجارستان مانند السالوادور در دور گروهی حذف شد و دو تیم بلژیک و آرژانتین از این گروه صعود کردند.

۱۰ گل

فرانسه ۷-۳ پاراگوئه - ۸ ژوئن ۱۹۵۸

پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ جام جهانی

ژوست فونتین

فرانسه جام جهانی ۱۹۵۸ را با پیروزی ۷-۳ مقابل پاراگوئه در بازی اول خود آغاز کرد. پاراگوئه حتی در دقیقه ۵۰ بازی با نتیجه ۳ بر ۲ از حریف خود پیش بود. هت تریک فونتین به فرانسه کمک کرد تا در پایان یک برد خوب به دست آورد.

مهاجم فرانسوی یکی از بهترین بازیکنان آن سال‌ها در فوتبال اروپا و جهان بود. رکورد بیشترین گل در یک فینال جام جهانی متعلق به فونتین است که در مجموع ۱۳ گل در ۶ بازی در مسابقات ۱۹۵۸ به ثمر رساند. او در هر یک از شش بازی خود در تورنمنت ۱۹۵۸ سوئد گلزنی کرد.

۹ گل

آرژانتین ۶-۳ مکزیک - ۱۹ ژوئیه ۱۹۳۰
مجارستان ۹-۰ کره‌جنوبی - ۱۷ ژوئن ۱۹۵۴
آلمان غربی ۷-۲ ترکیه – ۲۳ ژوئن ۱۹۵۴
فرانسه ۶-۳ آلمان غربی – ۲۸ ژوئن ۱۹۵۸
یوگسلاوی ۹-۰ زئیر – ۱۸ ژوئن ۱۹۷۴

نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه