آمار فوتی‌های کرونا امروز ۵ مهرماه ۱۴۰۱

براساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۵ مهرماه ۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۱۰۵۳
بازدید : ۱۱۰۹
۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷

فرادید| وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۵ مهرماه را ۷ نفر اعلام کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۴۰۹ نفر رسید.

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۰۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۰۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۷۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۴ میلیون و ۷۸ هزار و ۴۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

️تا کنون ۶۵ میلیون و ۷۹ هزار و ۹۱۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۶۹۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۳۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۵۵۱ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۰۲ هزار و ۲۸۱ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۴۳۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۷۹۷ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۱۴ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۰۰ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۸۲ هزار و ۳۰ نفر (۹۸ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۵ هزار و ۸۸۱ نفر (۲۱ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۵۶۲ نفر (۳۲ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۶ هزار و ۸۴۲ نفر (۸۵ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۱۷ نفر (بدون فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۵۱۴ نفر (۲۱ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۹۱۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۶ هزار و ۹۱۲ نفر (۳۲ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۸ هزار و ۳۶ نفر (۲۲ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۴ هزار و ۹۶۰ نفر (۵۱ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۹ هزار و ۵۷۶ نفر (۱۱۸ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۴۰۲ نفر (هفت فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه