قیمت آپارتمان نوساز در منطقه ۱ و ۳ تهران

اما در شمال تهران آپارتمان‌های کلیدنخورده بسیاری فایل شده که البته نیمی از آن‌ها لوکس‌متراژ با مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع است.
کد خبر: ۱۱۱۱۲۲
بازدید : ۳۶۷
۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵

یکی از محدوده‌های شهر تهران که بر خلاف اغلب محله‌ها، با عرضه پرتعداد واحد‌های نوساز روبه‌رو است، شمال پایتخت است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، دو منطقه شمالی پایتخت یعنی مناطق یک و ۳ همواره گران‌ترین مناطق بازار مسکن پایتخت بوده است.

در طول چند سال گذشته بدون استثنا منطقه یک به عنوان گران‌ترین منطقه در معاملات ماهانه مسکن معرفی شده و رتبه دوم نیز به منطقه ۳ تعلق داشته است. اگرچه برخی از محله‌های منطقه۲ نظیر سعادت‌آباد و شهرک غرب به لحاظ میانگین قیمت مسکن با محله‌های لوکس منطقه یک از قبیل نیاوران و فرمانیه برابری می‌کند، اما از آنجا که در منطقه۲ تعداد محله‌های مصرفی از قبیل ستارخان، شهرآرا، تهران‌ویلا و ... به مراتب بیشتر از محله‌های لوکس این منطقه است، به لحاظ میانگین قیمت کل منطقه همواره رتبه سوم را دارد و در گروه دو منطقه اول تهران به لحاظ قیمت مسکن قرار نمی‌گیرد

بررسی تازه‌ترین فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن در مناطق یک و ۳ پایتخت حکایت از پرتعداد بودن واحد‌های نوساز و کم‌سن در این بخش از بازار دارد. با وجود اینکه در کل شهر تحت تاثیر کاهش تیراژ ساخت و رکوردزنی رکود فعالیت‌های ساختمانی در سال ۱۴۰۰، عرضه واحد‌های نوساز به شدت کاهش پیدا کرده است، اما در شمال تهران آپارتمان‌های کلیدنخورده بسیاری فایل شده که البته نیمی از آن‌ها لوکس‌متراژ با مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع است. به این ترتیب عملا واحد‌های نوساز فروشی در این مناطق نمی‌تواند ارتباطی با استطاعت متقاضیان مسکن از طبقه میان‌درآمد برقرار کند و صرفا پاسخگوی نیاز کمتر از پنج درصد خریداران حاضر در بازار خواهد بود.

در میان جست‌وجوگران مسکن از طبقه متوسط، برخی از تبدیل به احسنی‌ها تمایل دارند در شمال شهر صاحب خانه شوند، اما از آنجا که واحد‌های میان‌متراژ و میانسال عرضه شده در دو منطقه لوکس مذکور کم‌تعداد است، آن‌ها ناگزیر هستند به محله‌های متوسط رجوع کنند. در حال حاضر جنس عرضه در شمال تهران صرفا با تقاضای بالاترین دهک‌های درآمدی تناسب دارد و البته گروهی از سرمایه‌گذاران ملکی نیز ممکن است به این بخش از بازار برای خرید ملک رجوع کنند.

قیمت آپارتمان

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه