آمار فوتی‌های کرونا امروز ۷ مهرماه ۱۴۰۱

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۷ مهرماه را ۵ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۱۱۳۳
بازدید : ۴۵۷
۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۷ مهرماه ۵ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۴۲۱ نفر رسید.

طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۰۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۳۲۰ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۳۲۵ هزار و ۳۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۴ میلیون و ۹۵ هزار و ۵۵۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تا کنون ۶۵ میلیون و ۸۴ هزار و ۹۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۹۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۱۲۸ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۳۱۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۱۵ هزار و ۶۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۷۳ هزار و ۶۱۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس، تاکنون به ۶۲۱ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۴۶ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۲۱۳ نفر در یک روز به تعداد شش میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۲۷ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۶۰۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۴۰۳ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک میلیون و ۸۳ هزار و ۷۹۸ نفر (۳۷۰ فوتی)

۲. برزیل ۶۸۵ هزار و ۹۷۸ نفر (۴۸ فوتی)

۳. هند ۵۲۸ هزار و ۶۱۱ نفر (۲۷ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۷ هزار و ۵۴ نفر (۱۱۱ فوتی)

۵. مکزیک ۳۳۰ هزار و ۴۸ نفر (بدون فوتی)

۶. پرو ۲۱۶ هزار و ۵۳۹ نفر (۱۳ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۹ هزار و ۹۱۹ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۷ هزار و ۲۴ نفر (۴۸ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۸ هزار و ۷۶ نفر (۱۹ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۵ هزار ۴۵ نفر (۴۵ فوتی)

۱۱. آلمان ۱۴۹ هزار و ۸۰۸ نفر (۹۴ فوتی)

۱۲. ایران ۱۴۴ هزار و ۴۱۶ نفر (۵ فوتی)

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه