همه چیز درباره خودروی تی اف ۲۱، جایگزین خانواده پژو ۲۰۶

تنها رقیب فعلی خودروی ایران خودرو تی اف ۲۱ در بازار کوییک و کوییک پلاس است که در بازار بین ۲۰۰ تا ۳۰۳ میلیون تومان فروخته می‌شود. اما در کارخانه، سایپا این خودرو را به ترتیب به قیمت ۱۶۸ و ۲۷۷ میلیون تومان به فروش می‌رساند.
کد خبر: ۱۱۱۲۲۷
بازدید : ۲۰۱۰۱
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱

فرادید| آبی پوشان جاده مخصوص قرار است ظرف یک ماه آینده از خودروی جدیدشان تحت نام تی اف ۲۱ (TF-۲۱) رونمایی کنند. خودرویی که در کلاس ابعادی B قرار دارد و طبق گفته مسئولان ایران خودرو تولید انبوه اش در پایان سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

به گزارش فرادید، کراس لوک جدید ایران خودرو که همچنان اسم رسمی ایرانی ندارد و با نام پروژه اش یعنی تی اف ۲۱ شناخته می‌شود، احتمالا با یکی از موتور‌های خانواده TU به بازار می‌آید. اما در گام بعدی به نظر می‌رسد که به پیشرانه سه سیلندر ملی جدید تجهیز خواهد شد.

در مورد محدوده قیمت آن هم، چند ماه قبل مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو گفته بود که نسخه‌های مختلف پروژه TF۲۱ با قیمتی در محدوده ۱۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به بازار عرضه می‌شوند.

براساس گفته او، قرار است که تی اف ۲۱ (TF-۲۱) جایگزین خانواده پژو ۲۰۶ شود و نسخه‌های دنده‌ای و اتوماتیک آن به دست مصرف کنندگان ایرانی برسد.

همه چیز درباره خودروی تی اف 21، جایگزین خانواده پژو 206

طراحی تی اف ۲۱، بر پایه پژو ۳۰۱ یا پژو ۱۰۶؟

برخی رسانه‌های حوزه خودرو مدعی شده اند که کراس لوک جدید ایران خودرو یعنی تی اف ۲۱ (TF-۲۱) بر پایه پلت فرم خالص PF۱ تولید و توسعه خواهد یافت؛ بنابراین این محصول مشابه با پژو ۳۰۱ خواهد بود. اما در واقع این باور غلط است و تی اف ۲۱ از تلفیق دو پلتفرم متفاوت ساخته خواهد شد.

در واقع قرار است که تی اف ۲۱ از ترکیب پلتفرم پژو ۳۰۱ و پژو ۱۰۶ و سیتروئن ساکسو توسعه پیدا کند. در چنین شرایطی ما باید شاهد حضور محصولی شبیه به ۲۰۷ کراس یا همان ۲۰۶ پلاس در بازار باشیم.

در مورد امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو نیز گفته می‌شود که به شکل استاندارد تی اف ۲۱ آپشن‌هایی نظیر سیستم هشدار تصادف با عابر پیاده، سیستم راهنمایی راننده در تعویض دنده، سیستم ایمنی اخطار فشار باد تایر، کاهش مصرف سوخت و سیستم پایداری الکترونیکی و ... را خواهد داشت.

رقبای تی اف ۲۱ (TF-۲۱) در بازار

تنها رقیب فعلی خودروی ایران خودرو تی اف ۲۱ در بازار کوییک و کوییک پلاس است که در بازار بین ۲۰۰ تا ۳۰۳ میلیون تومان فروخته می‌شود. اما در کارخانه، سایپا این خودرو را به ترتیب به قیمت ۱۶۸ و ۲۷۷ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

رقیب دیگر این کراس لوک، سایپا اطلس است که هنوز وارد بازار نشده است. محصولی که از آن به عنوان نسخه فیس لیفت کوییک نام برده می‌شود. نارنجی پوشان جاده مخصوص هنوز قیمت نهایی این خودرو را اعلام نکرده اند، ولی به نظر می‌رسد که اطلس با توجه به امکانات بروزتر، گران‌تر از کوییک به فروش برسد.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه