bato-adv

(تصاویر) ۱۰ قبرستان عجیب و ترسناک در جهان

دره‌ی پادشاهان (The Valley of the Kings) در قاهره، پایتخت کشور مصر جایگاه ابدی توتانخامون، فرعون معروف است. این قبرستان داستانی مرموز در خود دارد. شاید باورتان نشود، اما کسانی که به این مقبره وارد شدند، بعد از مدتی به شیوه‌ای بسیار عجیب مردند.
کد خبر: ۱۱۱۲۹۹
بازدید : ۱۵۸۷
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

اگر به شیوه‌ی خاکسپاری و قبرستان‌های کشور‌های جهان دقت کنیم شاید بتوانیم نیمی از راه شناخت درباره‌ی آنان را بپیماییم. گویی با مطالعه‌ی برخی از واقعیت‌ها درباره‌ی قبرستان‌ها برای ما می‌تواند حکم پیمودن یک شبه‌ی ره صد ساله در شناختن اقوام مختلف باشد. زندگی پس از مرگ و اعتقادات ملل مختلف باعث به وجود آمد عجایب خاص و مختلفی در جهان می‌شود.

یکی از این آثار عجیب که در نتیجه‌ی خاکسپاری و اعتقادات ملل مختلف به وجود آمده است، قبرستان‌های عجیب و غریب در سراسر جهان است. در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق هم ۱۰ قبرستان عجیب در جهان را به اتفاق هم بررسی نماییم.

دره پادشاهان

۱۰- دره‌ی پادشاهان، مصر | The Valley of the Kings

دره‌ی پادشاهان (The Valley of the Kings) در قاهره، پایتخت کشور مصر جایگاه ابدی توتانخامون، فرعون معروف است. این قبرستان داستانی مرموز در خود دارد. شاید باورتان نشود، اما کسانی که به این مقبره وارد شدند، بعد از مدتی به شیوه‌ای بسیار عجیب مردند.

تعدادی از دانشمندانی که این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند بر این باورند که، مرگ این افراد ناشی از خاک و جو مسموم داخل مقبره‌ی این فرعون بوده است، اما در این میان هستند افرادی که همچنان معتقدند این مرگ‌ها به دلیل نفرین فرعون بوده است و این افراد آرامش فرعون را در دنیای مردگان به هم زده اند!

قبرستان گلادیاتور

۹- قبرستان گلادیاتور، ترکیه | Gladiator Graveyard

قبرستان گلادیاتور (Gladiator Graveyard) در استان ازمیر کشور ترکیه قرار گرفته است و در خود جسد ۶۷ نفر که همگی زیر سی سال سن داشته اند را جای داده است. این افراد همگی گلادیاتور‌هایی بودند که در این مکان پا به میدان جنگ گذاشته و پهلوانانه جنگیده بوده اند.

علت نام گذاری این قبرستان به نام گلادیاتور در ترکیه‌ی کنونی به این دلیل است که این گلادیاتور‌ها در واقع مردان جنگجو و یا سربازانی بوده اند که به بردگی گرفته شده و در میدان‌هایی موسوم به اسپارتا در برابر حریف‌های انسانی و یا حیوانات درنده مبارزه می‌کردند و اکثر آنان همانند این گلادیاتور‌ها جان خود را در این میادین از دست می‌دادند.

قبرستان های گیت

۸- قبرستان‌های گیت، انگلیس | Highgate

قبرستان‌های گیت (Highgate) در لندن، پایتخت کشور انگلیس یکی از قبرستان‌های است که متعلق به دروان ملکه ویکتوریا بوده است. این قبرستان مساحتی در حدود ۱۵۰ هزار مترمربع از جنگلی در اطراف شهر لندن دربرمی گیرد. گفته می‌شود که برام استوکر، نویسنده‌ی دراکولا برای نوشتن داستان این خون آشام از فضای سنگین و عجیب قبرستان‌های گیت در لندن الهام گرفته است.

هنگامی که وارد این قبرستان می‌شوید می‌توانید علاقه‌ی بی حد وحصر سبک طراحی و ساخت و ساز در دوره‌ی ویکتوریایی به شیوه‌ی معماری در مصر باستان را در این قبرستان به وضوح مشاهده نمایید. در این قبرستان همانند مصریان باستان و نزدیکی اعتقادات دوره‌ی ویکتوریایی به دنیای پس از مرگ و مردگان همانند آن چیزی که مصریان باستان معتقد بودند، ۲ ستون هرمی سنگی به نام گذر مصری در این قبرستان وجود دارد.

گورستان زیرزمینی

۷- گورستان زیر زمینی پاریس | Catacombs of Paris

گورستان زیرزمینی پاریس یا کاتاکومب پاریس (Catacombs of Paris) را حتما می‌شناسید! این قبرستان در واقع سردابه‌ای در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است که محلی برای نگهداری بقایای جمجمه‌ای حدود ۶ میلیون نفر است. این سردابه به خاطر سبک چینش عجیب و غریب استخوان‌ها معروف شده است. البته داستان‌های فراوانی از وقوع اتفاقات ماوراءالطبیعه‌ی مختلف تا مواجهه با ارواح در این سرداب هر چند وقت یک بار به گوش می‌رسد.

اکونواین

۶- قبرستان اُکونواین، ژاپن | Okuno-in

اُکونو این (Okuno-in) نام یک روستا در کشور ژاپن است که قبرستانی عجیب و غریب با داستان و روایاتی عجیب‌تر دارد. می‌گویند که مؤسس مکتب ژاپنی شینگن، کوبو دائیشی که در این مکان دفن شده است روزی دوباره همراه پیروان و یارانش دوباره متولد خواهند شد.

اما ترسناکی این قبرستان فقط به همین جا محدود نمی‌گردد. در این قبرستان خانواده‌هایی که فرزندان مرده شان را در این قبرستان دفن می‌نمایند، برای سوگواری در این مکان، برای یادبود فرزند خود، مجسمه‌ای از این راهب را با پیشبند و کلاه نوزادی را بر سر قبر‌ها می‌گذارند. تصور کنید چه صحنه‌ی عجیب و غریب و حتی شاید ترسناکی است!

قبرستان مری

۵- قبرستان مری، رومانی | The Merry Graveyard

قبرستان مری (The Merry Graveyard) که در رومانی قرار دارد، توسط یک نجار ساخته شد. این نجار عجیب و غریب در سال ۱۹۳۰ میلادی تصمیم گرفت تا تصویری از مرگ افراد مرده را بر روی چوب حک کند تا نشان دهد آن‌ها چگونه مرده اند.

وی سپس یک شعر کوتاه درباره دفن فرد فوت شده بر روی سنگ قبر آنان می‌نوشت. می‌گویند که هر شخصی که وارد این قبرستان می‌گردد، به نحوی بیشتر از حد طبیعی دچار ناراحتی می‌گردد.

کپلادوزوسوس

۴- کَپِلا دوزوسوس، پرتغال | Capela dos Ossos

کَپِلادوزوسوس (Capela dos Ossos) که در کشور پرتغال قرار گرفته است، در زبان پرتغالی به معنای نیایشگاه استخوان‌ها معنی می‌گردد. زمانی که در این قبرستان وارد می‌شوید، دو اسکلت کاملا ایستاده و استخوان و جمجمه‌هایی را می‌بینید که با سیمان درون دیوار‌های این قبرستان جای گرفته اند.

دیدن این صحنه‌ها بی شک وحشتناک باعث ترس هر بیننده‌ای می‌گردد. می‌خواهید ترستان بیشتر شود؟ سازندگان این قبرستان برای این که بیشتر شما را هیجان زده نمایند بر سر در این قبرستان اینگونه نوشته اند: ما استخوان‌ها که در اینجا آرمیده‌ایم، در انتظار شما هستیم!

چک

۳- قبرستان قدیمی، چک | Old Cemetery

قبرستان قدیمی (Old Cemetery) که در کشور چک قرار گرفته است، دریکی از محله‌های قدیمی شهر پراگ قرار گرفته است. این قبرستان از اوایل قرن ۱۵ میلادی تا اواخر قرن ۱۸ میلادی مورد استفاده بوده است.

نکته‌ی عجیبی که درباره‌ی این قبرستان وجود دارد این است که نمی‌توان حدس زد که در این قبرستان چند مرده دفن شده است، زیرا این قبر‌ها چندین لایه‌ی نا معلوم دارند! داستان‌های زیادی از اشباح این قبرستان در بین مردم روایت می‌شود.

قبرستان کاپوچین

۲- قبرستان کاپوچین، ایتالیا | Capuchin

قبرستان مسقفی را تصور کنید که از پایین تا به بالای آن به ظرافت هر چه تمام تر، با جسد ۴ هزار راهب کاپوچین (Capuchin) زینت داده شده باشد! در هر بخش این تزئینات استخوانی نیز نیز انواع مختلفی از استخوان‌ها به چشم می‌خورد.

در این قبرستان که در کشور ایتالیا واقع شده است، مکان‌هایی به نام دخمه‌ی استخوان‌های لگن و یا دخمه‌ی جمجمه‌ها وجود دارد! زیر کتیبه‌ی مجسمه‌ای به نام مرگ در این دخمه اینگونه نوشته شده است: آنچه اکنون هستید، زمانی ما نیز بودیم و آنچه اکنون ما هستیم، زمانی شما خواهید بود.

سردابه

۱- سردابه‌ی سِد لِک، چک | Sedlec Ossuary

سردابه‌ی سِد لِک (Sedlec Ossuary) کلیسایی است که در کشور چک قرار گرفته ایست. این قبرستان کلیسایی در شهر سدلک قرار دارد. در این سردابه اسکلت‌های ۴۰ تا ۷۰ هزار فرد وجود دارد که استخوان‌هایشان برای تزئین و دکور کلیسا استفاده شده است! مردم می‌گویند که ارواح این سردابه شوخ هستند و می‌خواهند تا با مردم خوش و بش نمایند؟!

منبع: الی گشت

برچسب ها: قبرستان عجیب
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv