هواشناسی ایران، امروز ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱ در برخی استان‌های شمالی کشور کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۱۳۶۲
بازدید : ۲۹۷
۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱

فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز ۱۴ مهرماه به‌تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و شرق اردبیل ابرناکی، بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

جمعه این شرایط علاوه بر مناطق یادشده در بخش‌هایی از شمال آذربایجان شرقی، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز انتظار می‌رود. شنبه در سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گزارش سازمان هواشناسی ایران، یکشنبه با گذر موج تراز میانی جو از شمال غرب کشور برای برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه برای استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و طی سه روز آینده در نیمه شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد.

از شنبه تا دوشنبه با شکل گیری توده گردوخاک در کشور‌های همسایه غربی و نفوذ گردوخاک به نوار غربی کشور کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق انتظار می‌رود.

بعدازظهر شنبه تا دوشنبه در نواحی شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف در بعضی ساعات وزش باد، در بعدازظهر افزایش باد با احتمال خیزش گردوخاک در اواخر وقت با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی شنبه کمی ابری و در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد و بیرجند با دمای ۵ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه