فیلم «Terrifier 2»؛ هولناک‌ترین و حال‌به‌هم‌زن‌ترین فیلم سال!

فیلم «وحشت‌انگیز ۲» (Terrifier 2) داستان خاص و خلاقانه‌ای ندارد، اما بیش‌تر از هر فیلمی که تا به حال دیده‌اید، چندش‌آور و آزاردهنده و وحشیانه است. این فیلم شما را به دنبال خودش می‌کشد آن هم درحالیکه توان دیدن بعضی از صحنه‌هایش را ندارید!
کد خبر: ۱۱۲۱۹۶
بازدید : ۱۳۵۷۴
۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵

فرادید| اگر طاقت دیدن چندش‌آورترین و زجرآورترین و حال‎به‌هم‌زن‌ترین صحنه‌های ممکن را نداشته باشید، بهتر است سراغ فیلم «وحشت‌انگیز ۲» نروید. این فیلم تازه‌ترین ساختۀ دیمین لئون است و مثل چند فیلم قبلی او بر محور شخصیت دلقک قاتل موسوم به «دلقک هنردوست» (Art the Clown) می‌چرخد. لئون در این فیلم مرز‌های حال به هم‌زنی و خشونت را جا به جا کرده است!

 

به گزارش فرادید؛ داستان فیلم چندان چیز پیچیده و خاصی ندارد. اصل ماجرا مربوط به یک دختر نوجوان به اسم سیه‌نا است که پدرش را در یک حادثۀ وحشتناک از دست داده و با مادر و برادرش زندگی می‌کند. شب هالووین فرارسیده و سیه‌نا و برادرش جاناتان هم مثل بقیه به دنبال تهیۀ لباس‌های مخصوص جشن هستند. اما هر دوی آن‌ها در خواب و بیداری کابوس بازگشت دلقک قاتل را می‌بینند. دلقکی که سال قبل موقع هالوین پیدایش شده و چند نفر را در شهر مایلز کانتی به طرز فجیعی کشته است.

فیلم «Terrifier 2»؛ هولناک‌ترین و حال‌به‌هم‌زن‌ترین فیلم سال!

پلیس گفته بود که احتمالا دلقک خودش هم کشته شده، اما معلوم می‌شود که این گزارش اشتباه بوده. دلقک زنده است و قصد دارد در این هالوین هم دوباره به مایلز کانتی برگردد؛ این اتفاق خیلی زود می‌افتد؛ آن هم به وحشیانه‌ترین و زننده‌ترین شکل ممکن؛ با قتل‌هایی فجیع و بدون هدف.

 

سیه‌نا و برادرش در طول روز قبل از شب هالوین بار‌ها دلقک را در مکان‌های مختلف می‌بینند و سراسر وجودشان پر از وحشت می‌شود. اما آن‌ها وقتی دفترچۀ نقاشی‌های پدرشان را پیدا می‌کنند، احساس می‌کنند که ماموریتی در رابطه با دلقک قاتل به عهدۀ آن‌ها گذاشته شده است.

 

شاید مسیر داستان فیلم فراز و نشیب خاصی نداشته باشد و حتی پر از اتفاقات نامفهوم و بی‌معنی به نظر برسد؛ اما عجیب است که با این وجود فیلم یک جور کشش خاصی دارد که در تمام مدت زمان بیش از دو ساعته‌اش ادامه دارد. این کششِ عجیب به خاطر بی‌پروایی کارگردان در ایجاد وحشت‌های تجربه‌نشده و به تصویر کشیدن صحنه‌های نفرت‌انگیزی است که تا به حال شبیهش را ندیده‌اید.

فیلم «Terrifier 2»؛ هولناک‌ترین و حال‌به‌هم‌زن‌ترین فیلم سال!

در واقع می‌شود گفت اصل و اساس این فیلم همین صحنه‌های عجیب و غریبش هستند و آن وسط‌ها یک داستانی هم جریان دارد که خیلی مهم نیست! صحنه‌های قتل و شکنجه کاملا واضح و بدون هیچ ملاحظه‌ای نشان داده می‌شود؛ از درآوردن چشم و بیرون کشیدن دل و روده و مغز گرفته تا قطعه قطعه کردن بدن و استفاده از سرِ خالی شدۀ انسان به عنوان کاسۀ شکلات! حقیقتا تماشای بعضی از لحظات فیلم غیرممکن به نظر می‌رسد. دلقک قاتل طوری بدن قربانیانش را با خونسردی و دقت تکه‌پاره و له می‌کند که انگار یک آشپز حرفه‌ای است و دارد مواد غذا را آماده می‌کند.

 

حتی خواندنش هم حال آدم را به هم می‌زند! بنابراین عجیب نیست که در این چند روزی که فیلم در سینما‌های آمریکا به نمایش درآمده، چند مورد غش و ضعف و استفراغ و حتی یک مورد تماس با اورژانس گزارش شده است.

 

شخصیت دلقک اصلا حرف نمی‌زند و نقابش را هم هرگز برنمی‌دارد؛ فقط گاهی لبخند‌هایی شیطانی می‌زند که می‌شود گفت هولناک‌ترین و نفرت‌انگیزترین لبخند‌هایی است که تا به حال دیده‌ایم؛ حتی بدتر از لبخند‌های فیلم ترسناک «لبخند». این ویژگی‌ها باعث می‌شود که بتوانیم دلقک هنردوست قاتل را در فهرست هراس‌آورترین شخصیت‌های فیلم‌های ترسناک و خود فیلم «وحشت‌انگیز ۲» را در صدر جدول زجرآورترین فیلم‌ها قرار بدهیم.

کارگردان و فیلمنامه‌نویس: دیمین لئون (Damien Leone)

بازیگران: دیوید هاوارد تورنتون (David Howard Thornton)، لائورا لاورا (Laura LaVera) و دیگران

امتیاز منتقدان (راتن تومیتوز): ۸۸%

امتیاز مخاطبان (راتن تومیتوز): ۸۵%

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه