فیلم The Retaliators؛ داستانی غافلگیرکننده دربارۀ انتقام

فیلم «انتقام‌گیران» (The Retaliators) شبیه اکثر فیلم‌های انتقامی آغاز می‌شود، اما ادامۀ آن کاملا خلاقانه و جذاب است؛ پر از اتفاقات غیرمنتظره و صحنه‌های چشمگیر مبارزه و شکنجه.
کد خبر: ۱۱۲۲۳۹
بازدید : ۳۵۳۷
۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

فرادید| «انتقام‌گیران» در اولین صحنه شبیه فیلمی دربارۀ زامبی‌هاست، اما اینطور نیست! این فیلم همانطور که از اسمش پیداست دربارۀ انتقام است. اما قصۀ فیلم اصلا یک روند سادۀ قابل‌پیش‌بینی و دم‌دستی مثل بیشتر فیلم‌های انتقامی ندارد بلکه پر است از چرخش‌های غافلگیرکننده‌ای که جذابیت فیلم را از سطح انتظار ما فراتر می‌برند.

 

به گزارش فرادید؛ داستان فیلم دربارۀ کشیشی به اسم جان بیشاپ است که در اوایل فیلم او را در حال سخنرانی کردن دربارۀ بخشش و گذشت می‌بینیم. جان دو دختر جوان و نوجوان دارد. دختر بزرگ او یعنی سارا درست قبل از جشن سال نو در حال رفتن به یک مهمانی، در پمپ بنزین با یک قاچاقچی خطرناک مواد مخدر رو به رو می‌شود و فاجعه اتفاق می‌افتد.

فیلم The Retaliators؛ داستانی غافلگیرکننده دربارۀ انتقام

حالا جان با روحی متلاشی شده و پریشان به دنبال پیدا کردن قاتل دخترش است. در اینجا کارآگاهی وارد داستان می‌شود که مسئول پروندۀ سارا است. او برای جان تعریف می‌کند که خودش هم سال‌ها قبل با چنین فاجعه‌ای رو به رو شده، اما توانسته خودش را از رنج روحی نجات بدهد؛ ولی چگونه؟ به شکلی بسیار غیرمنتظره!

 

شاید فکر کنیم که از اینجا به بعد با یک داستان کارآگاهی و ماجراجویی طرف هستیم که قرار است بعد از تعقیب و گریز‌های طولانی به دستگیری یا کشته شدن قاتل منجر شود؛ اما روند داستان یک کمی متفاوت است. قاتل خیلی زودتر از چیزی که انتظار داریم به دام می‌افتد، اما نه آن دامی که قانون برایش پهن کرده باشد. کارآگاهِ فیلم جان را به همراه خودش به یک زیرزمین مخفی در خانه‌اش می‌برد و چیز شگفت‌انگیزی را به او نشان می‌دهد؛ آنجا جایی است که جان هم می‌تواند مثل کارآگاه رنج روحی خودش را جبران کند.

 

«انتقام‌گیران» از آن فیلم‌هایی است که جایی برای کسل شدن باقی نمی‌گذارد؛ ریتم فیلم شتاب مناسبی دارد و اتفاقات غیرمنتظرۀ آن به صورتی مسلسل‌وار رخ می‌دهند. این فیلم بودجۀ زیادی نداشته است، اما با اینحال از امکانات خودش بهترین استفاده را کرده و صحنه‌های مبارزۀ جذاب و جلوۀ بصری چشمگیری را ایجاد کرده است.

فیلم The Retaliators؛ داستانی غافلگیرکننده دربارۀ انتقام

بهترین بخش فیلم، هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ مضمون و داستان، مربوط به زیرزمین پر از خون و شکنجۀ کارآگاه است؛ این زیرزمین واقعا شبیه به جهنمی است که قرار است تبهکاران در آن عقوبت کار‌های پلیدشان را ببینند.

 

استفادۀ فیلم از مضمون انتقام اصلا سطحی و کلیشه‌ای نیست؛ «انتقام‌گیران» ما را به همراه خودش به درون عمیق‌ترین خیالات و ذهنیات کسانی می‌برد که زمانی دچار مصیبت شده‌اند و حالا تمام فکر و ذکرشان این است که با گرفتن انتقام روح خودشان را به آرامش برسانند. درگیر شدن یک کشیش در این ماجرا باعث عمیق‌تر شدن قصه می‌شود؛ مردی که همیشه دربارۀ بخشش موعظه می‌کند، در موقعیتی که می‌تواند انتقام خودش را بگیرد چگونه رفتار می‌کند؟ پاسخی که فیلم به این سوال می‌دهد هم تماشاچی را راضی می‌کند و هم کشیش را همچنان کشیش نگه می‌دارد.

کارگردان: بریجت اسمیت (Bridget Smith)

بازیگران: مایکل لومباردی (Michael Lombardi)، مارک منچاکا (Marc Menchaca)

امتیاز منتقدان (راتن‌تومیتوز): ۸۷%

امتیاز مخاطبان (راتن‌تومیتوز): ۸۹%

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه