bato-adv

۱۰ قانون عجیب خانواده سلطنتی انگلیس در غذا خوردن

صحبت با یکدیگر سر میز غذا امر رایجی است، اما درمورد ملکه اینگونه نبود. دو نفری که در دو طرف ملکه می‌نشستند، برای صحبت با ملکه باید نوبت را رعایت می‌کردند.
کد خبر: ۱۱۲۴۳۶
بازدید : ۷۹۶
۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

مسلم است که اعضای خاندان سلطنتی برای حفظ اعتبار و وجهه‌ی خود، هنگام حضور در ملأعام باید قوانینی را رعایت کنند، اما این قوانین در پشت صحنه هم باید رعایت شوند.

حتی در هنگام شام، اعضای خاندان سلطنتی باید کار‌هایی بخصوصی را انجام بدهند و کار‌هایی را نه. در ادامه با تعدادی از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

۱- هرگز برای شام پاستا نمی‌خوردند

پاستا هرگز در منوی غذای ملکه قرار نداشت، چون او دوست داشت آخر روز به جای یک شام سنگین، غذای سبکی بخورد که به راحتی هضم شود. آشپز‌های کاخ باکینگهام از این موضوع آگاه بودند و هرگز این غذا را درست نمی‌کردند.

۲- وقتی ملکه غذای خود را تمام می‌کرد، بقیه هم باید همین کار را می‌کردند

در یک شام سلطنتی تنها زمانی می‌توانستید میز غذا را ترک کنید که ملکه غذای خود را تمام کرده باشد و تا پیش از آن این کار ممکن نبود. به علاوه، وقتی او غذایش را تمام می‌کرد، شما هم باید غذا خوردن را تمام می‌کردید. با وجود این قانون، ملکه همیشه مقداری غذا در بشقابش نگه می‌داشت تا به بقیه فرصت تمام کردن غذا خود را دهد.

۳- گفتگو با ملکه ترتیب از پیش تعیین شده‌ای داشت

صحبت با یکدیگر سر میز غذا امر رایجی است، اما درمورد ملکه اینگونه نبود. دو نفری که در دو طرف ملکه می‌نشستند، برای صحبت با ملکه باید نوبت را رعایت می‌کردند. اول، فرد سمت راست که مهمان افتخاری محسوب می‌شد، با او صحبت می‌کرد. نفر سمت چپ، تا زمانی که نوبتش نشده بود، تحت هیچ شرایطی نباید صحبت می‌کرد.

۴- اگر کسی از اعضای خاندان مایل به عوض کردن غذایش با شما باشد، باید این کار را انجام دهید

پرنس فیلیپ، همسر ملکه به عوض کردن غذایش با غذای دیگران مشهور بود. احتمالاً او از ظاهر غذای دیگران بیشتر از غذای خودش خوشش می‌آمد و به همین دلیل غذای آن‌ها را می‌خواست. نه گفتن به اعضای خاندان هم ممکن نیست.

۵- استفاده از سیر ممنوع بود

یکی از آشپز‌های سابق خاندان سلطنتی انگلیس گفته ملکه هرگز هیچ غذای سیرداری در منوی غذایش نمی‌گذاشت و از بو و طعم سیر بیزار بود.

از آنجایی که ملکه سیر نمی‌خورد، هیچ یک از اعضای دیگر خاندان سلطنتی هم برای شام سیر نمی‌خوردند. به گفته‌ی آشپز سابق خاندان سلطنتی، به جایش غذا‌های سبک تری، متشکل از سبزیجات و سالاد می‌خوردند.

۶- باید به ترتیب خاصی وارد اتاق غذاخوری شوند

همانطور که برای گفتگو سر میز غذا باید از ترتیب خاصی تبعیت شود، ورود به اتاق غذاخوری هم همینگونه است.

یک سلسله مراتب خاص وجود دارد که باید به آن احترام گذاشته شود. واضح است که اولین نفر ملکه بود، بعد از آن هم چارلز و همسرش کامیلا، سپس ویلیام و همسرش کیت و در آخر، هری و همسرش مگان.

۷- ملکه هرگز ۱۳ مهمان برای شام نداشت

ملکه خود شخصاً خرافاتی نبود، اما نگران مهمانانی بود که ممکن بود با عدد ۱۳ راحت نباشند.

۸- کسی نمی‌تواند در حین شام به دستشویی برود

رفتن به دستشویی در حین شام لزوماً ممنوع نیست، اما کار ناپسندی شمرده می‌شود. استثنائاتی برای زنان باردار وجود دارد که ممکن است به دستشویی نیاز پیدا کنند، اما جز آن، بهتر است از این کار خودداری شود.

۹- هر جا که تردیدی بود، باید از ملکه پیروی می‌شد

اگر بعضی قوانین را سر میز شام فراموش کنید، ایرادی ندارد. اگر درمورد نحوه‌ی درست نشستن یا اینکه از کدام مدل قاشق و چنگال برای کدام غذا باید استفاده کرد، گیج می‌شدید، کافی بود نگاهی به ملکه بیاندازید و هر چه او می‌کرد شما هم انجام می‌دادید.

۱۰- وقتی ملکه وارد آشپزخانه می‌شد، همه از کار دست می‌کشیدند

مهم نبود اگر فقط نیم ساعت تا وقت شام باقی مانده بود؛ ملکه هر لحظه که می‌خواست می‌توانست برای بررسی روند کار وارد آشپزخانه شود. اگر وارد آشپزخانه می‌شد، همه‌ی کارکنان آشپزخانه باید تا خروج ملکه از پخت و پز دست می‌کشیدند و بعد از آن، کار خود را از سر می‌گرفتند.

منبع: روزیاتو

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv