تمسخر تصویری از هالووین عربستانی در یک رسانه ایرانی

هالووین خیابان‌های ریاض، فانتزی ترسناکی از حکومت فاسدی است که قرار است با کمک صنعت فرهنگ غربی دست به اصلاحات اجتماعی بزند.
کد خبر: ۱۱۲۶۲۵
بازدید : ۲۲۵
۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳

روزنامه فرهیختگان با انتشار مطلبی برگزاری جشن هالووین در ریاض، پایتخت عربستان سعودی را به سخره گرفت.

در بخشی از این مطلب آمده است: یکی از مضحک‌ترین و البته قابل‌تامل‌ترین تصاویری که برای هالووین امسال منتشر شد، ترکیب عرب‌های آل‌سعود با صورتک‌های هالووین در شهر ریاض بود.

تمسخر عکسی از هالووین عربستان در رسانه ایرانی

صورتک‌های کریهی که دشداشه‌پوش میان شهر قدم می‌زدند و با زنان برقع‌پوش سعودی سلفی می‌گرفتند. طرحواره‌ای که اگرچه از بیرون مضحک به نظر می‌رسد، اما با نگاهی جزئی‌تر به درون این ساختار متوجه عناصری خواهید شد که متصل به یک صنعت فرهنگ هستند و با توجیهاتی همچون برگزاری کارناوال شادی جمعی، مسیر هرگونه نقد و شماتت چنین معرکه‌ای را می‌بندد.

رسانه‌ها هم به عنوان مهم‌ترین ابزار چنین ساختاری به استخدام این صنعت فرهنگ درآمده‌اند تا درد‌های اصلی امروز عربستان در پس این صورتک‌های کریه پنهان شود. برگزاری چنین کارناوالی در شهر ریاض با تکیه بر همان سیاست‌های فرمایشی بن‌سلمانی، در جامعه‌ای رخ می‌دهد که از فقدان آزادی بیان و فساد سیاسی رنج می‌برد.

هالووین خیابان‌های ریاض، فانتزی ترسناکی از حکومت فاسدی است که قرار است با کمک صنعت فرهنگ غربی دست به اصلاحات اجتماعی بزند.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه