bato-adv

(ویدئو ۱۷+) دو گاومیش بخت برگشته در دام ۲۲ شیر گرسنه!

در رویدادی دراماتیک در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی ۲ گاومیش در دام ۲۲ شیر گرفتار شدند.
کد خبر: ۱۱۲۹۲۶
بازدید : ۷۳۵۰
۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷

گرت ون روین راهنمای میدانی بسیار خوش شانس بود که شاهد این اتفاق بود و توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

او می‌گوید: خوردن صبحانه را تمام کرده بودیم و در حال رانندگی بودیم، که صدای پریشانی یک گاومیش را شنیدیم که در آن سوی رودخانه سند از کمپ اصلی مالامالا به گوش می‌رسید. با مهمانانم تماس گرفتم و از آن‌ها پرسیدم که آیا علاقه‌مند هستند برای تماشای این صحنه بیرون بروند که آن‌ها بسیار مشتاق بودند.

بیش از ۵ دقیقه طول نکشید تا به محلی رسیدیم که ۲۲ شیر در حال شکار یک گاومیش نر بالغ بودند. ما پر از آدرنالین بودیم و غرق در اتفاقاتی که پیش رویمان در حال رخ دادن بود.

شیر‌ها حدود ۲ ساعت طول کشید تا این گاومیش را به زمین بزنند و اگرچه این یک اتفاق طبیعی در اکوسیستم است، اما ناله‌های این حیوان کمی تماشا را دشوار می‌کرد. سرانجام وقتی نفس آخرش را کشید شیر‌ها شروع به خوردن کردند.

به زودی پس از مرگ بوفالو، گله‌ای از فیل‌ها به محل نزدیک شدند و از منظره‌ای که در مقابلشان بود راضی نبودند. آن‌ها به بوی مرگ و شیر‌ها واکنش نشان دادند و سعی کردند شیر‌ها را از لاشه دور کنند. شیر‌ها ابتدا تسلیم شدند، اما یکی از نر‌های بالغ تصمیم گرفت به سمت فیل‌ها حمله کند و آن‌ها را غافلگیر کرد.

فیل‌ها برای مدتی طولانی‌تر در منطقه چرخیدند و ظاهراً تصمیم می‌گرفتند که چه کاری انجام دهند. آن‌ها سرانجام به سمت پایین رودخانه حرکت کردند. شیر‌ها برای یک روز و نیم بعد از گاومیش تغذیه کردند.

اگرچه این تعامل روزانه در پارک ملی کروگر بزرگ رخ می‌دهد، دسترسی به دیدن این صحنه‌ها نسبتاً نادر است. خوشبختانه من این شانس را داشتم که شاهد چنین صحنه‌ای باشم.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv