(عکس) رونمایی از لباس طرفداران تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

مجموع قیمت حداقلی این بسته که شهروندان بتوانند تهیه کنند، ۳۳۰ هزار تومان است و در حال حاضر در حال فروش عمده است و تولیدکننده این بسته‌ها را به مراکز پخش سفارش می‌گیرد و تولید می‌کند.
کد خبر: ۱۱۲۹۸۶
بازدید : ۴۱۷
۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲

لباس طرفداران تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نام «پیروز» روز شنبه (۱۴ آبان) با حضور سیدمجید امامی رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس و دبیر شورای فرهنگ عمومی و جمعی از مسئولان فرهنگی و اصحاب رسانه در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی رونمایی شد.

امامی در این آیین اظهارداشت: در رابطه با لباس رسمی تیم ملی فوتبال، کاراکتر یوز و پیروز و چیزی که منتسب به ایران باشد، نداریم، توسط ستاد فرهنگی رسانه‌ای جام جهانی به کارگروه مد و لباس الزام شد که لباس طرفداری تیم ملی فوتبال برای شهروندان طراحی و به بازار برسانیم، فراخوانی منتشر و یک طرح برگزیده شد، این طرح شامل تن‌جامه، مچ بند، سربند و یک کلاه است.

مجموع قیمت حداقلی این بسته که شهروندان بتوانند تهیه کنند، ۳۳۰ هزار تومان است و در حال حاضر در حال فروش عمده است و تولیدکننده این بسته‌ها را به مراکز پخش سفارش می‌گیرد و تولید می‌کند.

لباس طرفداران تیم ملی فوتبال

رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: طراح این لباس توانسته است، تصویرمایه‌ای از یوز ایرانی را به بهانه استان‌های ایران در این لباس بیاورد و جوانان ایرانی با پوشیدن این لباس در ایام بازی‌های تیم ملی ایران می‌توانند یک فضای انسجام، هویت خواهی و حمایت از تیم ملی را با شعار «تا پای جان برای ایران» که شعار رسمی تیم ملی فوتبال ایران است و با هماهنگی میان فدراسیون فوتبال، شورای فرهنگ عمومی و وزارت ورزش انتخاب و به تصویب رسید را به نمایش بگذارند و شهروندان در فرصت باقی مانده تا جام جهانی می‌توانند این بسته را سفارش دهند.

وی خاطرنشان کرد: تصاویر روی این لباس استان‌های ایران است، اما تداعی پوست یوز ایرانی است، همه ایران باهم یک یوز است و دریای خزر و خلیج فارس در این طراحی در بالا و پایین این طرح به چشم می‌خورد و نمادی است که ما می‌توانیم حتی با پوشاک هویت ملی خودمان را بازتولید کنیم. برای طراحی این لباس از نماد‌های تاریخی نیز استفاده شده است و ۶ خط در این لباس نشان دهنده ۶ دوره حضور ایران در جام جهانی است.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه