bato-adv

کمک جالب عینک‌های VR و AR به تغییر آموزش‌های هلال‌احمر

استفاده از ابزار‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، سرعت و تاثیر آموزش را افزایش می‌دهد بنابراین با همکاری معاونت پشتیبانی و اداره کل فناوری اطلاعات، عینک‌های VR و AR را تا پایان امسال در آموزش‌های همگانی هلال احمر به کارگیری خواهیم کرد.
کد خبر: ۱۱۳۰۳۵
بازدید : ۲۰۷
۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از تجهیز ایستگاه‌‎های سیار و موقت آموزش همگانی به شبیه‌ساز واقعیت افزوده و واقعیت مجازی VR و AR خبر داد.

پیمان صابریان در این باره گفت: استفاده از ابزار‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، سرعت و تاثیر آموزش را افزایش می‌دهد بنابراین با همکاری معاونت پشتیبانی و اداره کل فناوری اطلاعات، عینک‌های VR و AR را تا پایان امسال در آموزش‌های همگانی هلال احمر به کارگیری خواهیم کرد.

او افزود: برنامه‌هایی که به طور مستمر برای این شبیه‌ساز‌ها طراحی می‌شود؛ نقاط کم‌خطر و پرخطر در ساختمان و جلوگیری از فرار غیراصولی و ناامن با آموختن اصول پناه‌گیری در هنگام وقوع زلزله را آموزش خواهد داد.

صابریان ادامه داد: با شبیه‌سازی سیلاب استفاده کننده از این ابزار‌ها می‌آموزد که در هنگام حادثه به چه نقاطی فرار کند تا ایمن بماند. همچنین چه ارتفاعی از آب می‌تواند تعادل در ایستادن انسان و یا خودرو را برهم بزند.

او تاکید کرد: آموزش‌های ایستگاهی طرح‌هایی است که به دفعات در طول سال برگزار می‌شود و در آن مربیان هلال احمر به برپایی یک ایستگاه آموزشی موقت در مکان‌های تجمع و معابر شلوغ اقدام می‌کنند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: همچنین پروژه ایجاد «اتاق‌های فرار» نیز در دستور بررسی است تا در اختیار آموزش‌های همگانی هلال احمر قرار گیرد.

برچسب ها: عینک VR هلال احمر
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv